Dordrecht, Netherlands

Ogen vroeggeborenen gescreend

De ogen van te vroeg geboren baby’s worden in het Albert Schweitzerziekenhuis vanaf half oktober standaard gescreend door Koninklijke Visio.
Gert van der Steen | 24 augustus 2015 10:46 | Aangepast op 24 augustus 2015 10:46
Kinderen die voor de 34e week van de zwangerschap worden geboren hebben vaker problemen met het gezichtsvermogen. Scheelzien en netvliesafwijkingen komen bij hen meer voor, maar ook de verwerking door de hersenen is vaak moeizamer, omdat die onvoldoende ontwikkeld zijn.

Het ASz heeft een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met Visio, het expertisecentrum vooe visuele beperkingen. Visio zal de kinderen screenen op de leeftijd van één, tweeënhalf en vierenhalf jaar. Behandeling van problemen kan dan eerder worden ingezet.
Foto: Frederike Roozen-Slieker

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...