gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oliebollen voor een goed doel: jongeren bakken voor Special Joy Mission Uganda

17660d661f8b192f819670d444d77020

Op Oudjaarsdag staan jongeren uit Hardinxveld-Giessendam alweer jaren klaar om duizenden oliebollen te verkopen voor een goed doel. Deze traditie, die 53 jaar geleden begon binnen de Hervormde Gemeente, is niet meer weg te denken uit het dorp.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De opbrengst van de oliebollenverkoop in Hardinxveld-Giessendam wordt ieder jaar besteed aan een ander goed doel. Dit jaar is gekozen voor Special Joy Mission Uganda, een initiatief van Amy Ainomugisha-De Jong die is geboren in de gemeente van de oliebollenkraam en haar man Derrick, die zich in Uganda inzetten voor mensen met een beperking en hun familie, naast hun werk in de evangelisatie. "We merken dat ouders van de kinderen met een beperking en de kids zelf wel scholen tot hun beschikking hebben. Echter hebben ze gewoonweg geen vangnet of hulp. Dus ze kunnen onze bijdrage maar al te goed gebruiken."

Verschillende goede doelen door de jaren heen
Sinds het begin van de oliebollenactie in 1971 is elk jaar een ander goed doel gekozen. Vorig jaar werd de opbrengst gedoneerd aan De Buitenhof, en in eerdere jaren gingen de opbrengsten naar projecten in Zuid-Afrika, Bosnië en Den Haag. De oliebollenverkoop wordt georganiseerd door de diaconie van de Hervormde Gemeente, en een speciale commissie, die onder andere wordt geleid door jeugddiakenen, bereidt de actie voor.

In het verleden bakten de vrijwilligers de oliebollen zelf en schilden ze de appels. Tegenwoordig is de samenwerking met bakkerij Soeteman in Hardinxveld-Giessendam tot stand gekomen. 's Nachts beginnen de bakker en zijn team met bakken, waarna de jongeren uit de kerk rond zes uur 's ochtends helpen met het inpakken en klaarmaken van de bestellingen. De verkoop begint om acht uur in de ochtend bij de verkoopkraam op de Parel, waar naast oliebollen ook appelbeignets te koop zijn.

Dit jaar is er iets nieuws toegevoegd aan het assortiment: vers gebrande cashewnoten, macadamianoten en kaas. De noten worden ter plekke gebrand en bieden een variatie naast de traditionele oliebollen.

De commissie: een hecht team van vrijwilligers
Joost van Barneveld zit bij de commisie rondom dit initiatief en was erg te spreken over het verloop. "Het is een mooie manier om een steentje bij te dragen. We halen namelijk op zo'n dag vaak zo'n 3500 euro op."

Met de verkoop van de oliebollen, appelbeignets en nieuwe lekkernijen kunnen de jongeren uit Hardinxveld-Giessendam niet alleen hun dorp voorzien van lekkers voor de jaarwisseling, maar ook een waardevolle bijdrage leveren aan de Special Joy Mission in Uganda. De actie heeft uiteindelijk zo'n 3800 euro opgeleverd voor kinderen in Oeganda.

Bekijk hier de reportage over de oliebollenkraam:

Lees ook

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.