Dordrecht, Netherlands

OM eist zestien jaar cel tegen Dordtenaar Sidar D.

In hoger beroep is zestien jaar cel geëist tegen de Dordtse Sidar D. (27) voor het doodschieten van de Rotterdamse rapper en vlogger Parsa010. De rechtbank legde hem eerder een gevangenisstraf op van elf jaar.
Emma Meijer | 9 oktober 2020 10:33 | Aangepast op 9 oktober 2020 10:33
Parsa Maboud werd op 28 mei 2017 tijdens een barbecue voor de woning van vrienden in de Rotterdamse wijk Ommoord neergeschoten door D. Beide kenden elkaar waarschijnlijk uit de drugswereld.

Sidar D. heeft bekend te hebben geschoten. De rechtbank achtte de moord bewezen, maar legde uiteindelijk een lagere straf op dan het OM had geëist, omdat het slachtoffer de verdachte over een langere periode zou hebben geïntimideerd en bedreigd. Het OM was het daar niet mee eens en ging dus in hoger beroep.

Het hof doet naar verwachting op 22 oktober de uitspraak.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...