gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OM in hoger beroep tegen uitspraak rechter na geëscaleerde aanhouding

2143075613c4bc3c2e88e3baebc454bf

Het Openbaar Ministerie legt zich niet meer bij het vonnis van de rechtbank. Die oordeelde vorige week dat een 46-jarige Dordtenaar en zijn 19-jarige zoon vrijuit gaan voor hun betrokkenheid bij een hevige vechtpartij met drie agenten. Het incident vond op 5 december 2020 plaatst bij een woning in de Beekmanstraat.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De rechter oordeelde dat de politie met het geweld begon en dat de agenten na afloop een racistische term, het n-woord, buiten het verslag wilden houden. Eén van de agenten schold het tweetal uit met die term. Vanwege de belediging, het politiegeweld en het gemankeerde verslag verklaarde de rechtbank het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk. Dat betekent dat er geen straf werd opgelegd. En daar is het Openbaar Ministerie het niet mee eens.
“Het hele incident vanaf de aankomst van de agenten bij het complex tot de aanhouding van de drie verdachten is vastgelegd door een camera die bij de ingang van de flat hangt”, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten. In een persverklaring wordt hun kijk op de zaak toegelicht: “Op de beelden is de vechtpartij te zien. Collega’s van de agenten komen assisteren; zij reageren op een noodoproep van hun collega’s. Terwijl andere collega’s proberen één van de mannen te boeien gaat de agent die samen met twee collega’s als eerste op de melding afging hen assisteren. Hij sommeert de man om los te laten en laat zich daarbij beledigend en racistisch uit. Dit is strafbaar en de betreffende agent is voor belediging met een discriminatoir karakter vervolgd én veroordeeld tot het betalen van een geldboete. Een hoger beroep van de agent tegen deze uitspraak loopt nog bij het gerechtshof in Den Haag.”

“Volgens de rechter zijn er diverse zogenoemde vormverzuimen begaan tijdens het incident: er zou onrechtmatig en disproportioneel geweld gebruikt zijn tijdens het incident, er is een discriminerende uiting gedaan en diverse geweldshandelingen van de politie en de bewuste belediging zijn niet onmiddellijk na het incident opgenomen in de processen-verbaal van de drie betrokken agenten.”

“Het optreden van de politie is onder leiding van het OM door de afdeling VIK (Veiligheid en Integriteit en Klachten) van de politie onderzocht. De conclusie is dat het gebruikte geweld tijdens het incident rechtmatig was. Hiertegen zijn zowel de vader als de zoon van het gezin in beroep gegaan middels een zogenoemde artikel 12-procedure bij het gerechtshof in Den Haag. Met een dergelijke procedure kan alsnog strafvervolging worden afgedwongen. Een definitief rechterlijk oordeel over de rechtmatigheid van het door de politie toegepaste geweld is er dus nog niet.Ook over de discriminerende belediging is nog geen definitief rechterlijk oordeel geveld.”

‘Niemand had dit zo gewild’

“Deze zaak kent alleen maar verliezers”, benadrukt de woordvoerder van het Openbaar Ministerie. “Een op het eerste gezicht eenvoudige afhandeling van een overlastmelding van een blaffende hond heeft grote gevolgen gehad voor de betrokkenen en diepe sporen achtergelaten. Bij de agenten, maar zeker ook bij de drie gezinsleden die door de politie na een gevecht werden aangehouden. Niemand had dit zo gewild. Maar de eindconclusie dat het Openbaar Ministerie geen recht meer heeft om de verdachten te vervolgen, kan volgens het OM in deze zaak niet worden getrokken”, aldus het Openbaar Minsterie.
7a929822dd886668f427d661616d7d04

Lees ook

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.