gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OM niet in hoger beroep in Grindr-zaak

8e05b80750d55d9667e8da71f66a1915

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat niet in hoger beroep tegen de 13 mannen die zijn veroordeeld voor het in elkaar slaan van 2 homo’s in het weekend van 31 maart en 1 april dit jaar.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Tijdens de zitting is er door het OM stilgestaan bij de vraag of het gedrag van de daders homofoob geweld kan worden genoemd. Daarbij is onder meer gekeken naar het gebruik van de homodating-app Grindr om de slachtoffers te lokken, de uitlatingen die ze tijdens de incidenten hebben gedaan en de verklaring later van de daders.

Volgens de Officier van Justitie is het maar moeilijk te geloven dat de daders – anders dan ze hebben verklaard – niets tegen homoseksuelen hebben. Dit is echter onvoldoende om tot bewijs van homofoob geweld te komen.

Verder speelt mee dat de daders plannen hebben gemaakt, verschillende mensen hebben gesproken om op criminele manier geld te verdienen. Het lokken via Grindr en het vervolgens mishandelen en chanteren was één van hun ideeën. Ook de rechtbank vond dat er onvoldoende bewijs was voor homofoob geweld.

Het OM kan zich uiteindelijk vinden in het oordeel van de rechtbank. “De door de rechtbank opgelegde straffen zijn, gezien de achtergrond van de feiten en de meegewogen persoonlijke omstandigheden van de verdachten, passend te noemen. Onder deze omstandigheden ziet het OM geen reden in hoger beroep te gaan.”

Lees ook

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.