gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OM niet in hoger beroep in Grindr-zaak

8e05b80750d55d9667e8da71f66a1915

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat niet in hoger beroep tegen de 13 mannen die zijn veroordeeld voor het in elkaar slaan van 2 homo’s in het weekend van 31 maart en 1 april dit jaar.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Tijdens de zitting is er door het OM stilgestaan bij de vraag of het gedrag van de daders homofoob geweld kan worden genoemd. Daarbij is onder meer gekeken naar het gebruik van de homodating-app Grindr om de slachtoffers te lokken, de uitlatingen die ze tijdens de incidenten hebben gedaan en de verklaring later van de daders.

Volgens de Officier van Justitie is het maar moeilijk te geloven dat de daders – anders dan ze hebben verklaard – niets tegen homoseksuelen hebben. Dit is echter onvoldoende om tot bewijs van homofoob geweld te komen.

Verder speelt mee dat de daders plannen hebben gemaakt, verschillende mensen hebben gesproken om op criminele manier geld te verdienen. Het lokken via Grindr en het vervolgens mishandelen en chanteren was één van hun ideeën. Ook de rechtbank vond dat er onvoldoende bewijs was voor homofoob geweld.

Het OM kan zich uiteindelijk vinden in het oordeel van de rechtbank. “De door de rechtbank opgelegde straffen zijn, gezien de achtergrond van de feiten en de meegewogen persoonlijke omstandigheden van de verdachten, passend te noemen. Onder deze omstandigheden ziet het OM geen reden in hoger beroep te gaan.”

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.