gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OM niet in hoger beroep in Grindr-zaak

8e05b80750d55d9667e8da71f66a1915.jpg

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat niet in hoger beroep tegen de 13 mannen die zijn veroordeeld voor het in elkaar slaan van 2 homo’s in het weekend van 31 maart en 1 april dit jaar.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Tijdens de zitting is er door het OM stilgestaan bij de vraag of het gedrag van de daders homofoob geweld kan worden genoemd. Daarbij is onder meer gekeken naar het gebruik van de homodating-app Grindr om de slachtoffers te lokken, de uitlatingen die ze tijdens de incidenten hebben gedaan en de verklaring later van de daders.

Volgens de Officier van Justitie is het maar moeilijk te geloven dat de daders – anders dan ze hebben verklaard – niets tegen homoseksuelen hebben. Dit is echter onvoldoende om tot bewijs van homofoob geweld te komen.

Verder speelt mee dat de daders plannen hebben gemaakt, verschillende mensen hebben gesproken om op criminele manier geld te verdienen. Het lokken via Grindr en het vervolgens mishandelen en chanteren was één van hun ideeën. Ook de rechtbank vond dat er onvoldoende bewijs was voor homofoob geweld.

Het OM kan zich uiteindelijk vinden in het oordeel van de rechtbank. “De door de rechtbank opgelegde straffen zijn, gezien de achtergrond van de feiten en de meegewogen persoonlijke omstandigheden van de verdachten, passend te noemen. Onder deze omstandigheden ziet het OM geen reden in hoger beroep te gaan.”

Lees ook

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.