gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OM niet in hoger beroep in Grindr-zaak

8e05b80750d55d9667e8da71f66a1915

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat niet in hoger beroep tegen de 13 mannen die zijn veroordeeld voor het in elkaar slaan van 2 homo’s in het weekend van 31 maart en 1 april dit jaar.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Tijdens de zitting is er door het OM stilgestaan bij de vraag of het gedrag van de daders homofoob geweld kan worden genoemd. Daarbij is onder meer gekeken naar het gebruik van de homodating-app Grindr om de slachtoffers te lokken, de uitlatingen die ze tijdens de incidenten hebben gedaan en de verklaring later van de daders.

Volgens de Officier van Justitie is het maar moeilijk te geloven dat de daders – anders dan ze hebben verklaard – niets tegen homoseksuelen hebben. Dit is echter onvoldoende om tot bewijs van homofoob geweld te komen.

Verder speelt mee dat de daders plannen hebben gemaakt, verschillende mensen hebben gesproken om op criminele manier geld te verdienen. Het lokken via Grindr en het vervolgens mishandelen en chanteren was één van hun ideeën. Ook de rechtbank vond dat er onvoldoende bewijs was voor homofoob geweld.

Het OM kan zich uiteindelijk vinden in het oordeel van de rechtbank. “De door de rechtbank opgelegde straffen zijn, gezien de achtergrond van de feiten en de meegewogen persoonlijke omstandigheden van de verdachten, passend te noemen. Onder deze omstandigheden ziet het OM geen reden in hoger beroep te gaan.”

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.