Dordrecht, Netherlands

Omvangrijk programma tijdens Open Monumentendagen

Er is genoeg te doen voor musea- of geschiedenisliefhebbers aankomend weekend. Dan beginnen de Open Monumentendagen weer. Dordrecht kent vele monumenten, waarvan er straks ruim 25 gratis te bezoeken zijn. Niet alleen fysiek, maar ook digitaal kun je de stad ontdekken via een app.
Sander de Jonge | 10 september 2021 14:09 | Aangepast op 10 september 2021 14:09
Het thema dit jaar is ‘Mijn monument is jouw monument’. Om het publiek zo breed mogelijk te maken, is er bijvoorbeeld voor een pocketspeurtocht voor het hele gezin en kun je bepaalde monumenten digitaal bezoeken.

En wat kun je dan allemaal gaan bezoeken? Het Nationaal Onderwijsmuseum is het hele weekend gratis te bezoeken. Het historische pand De Holland heeft twee tentoonstellingen. ‘Stap in de wereld van De Bosatlas’ laat de verandering zien van kaarten door de jaren heen. Ook leuk voor kinderen, want zij mogen daar hun eigen Bosatlas maken.

De tweede tentoonstelling gaat over de nazipropaganda voor de jeugd (1933-1945). Daar is een grote collectie te zien van nationaal-socialistische stripboeken of Wehrmacht-schaakspellen.

Ben je meer van het actief meedoen in een museum? Dat kan namelijk ook. Distilleerderij Rutte & Zn. is te bezoeken en daar mag je je eigen gin maken en proeven in de proefkamer die stil heeft gestaan in de tijd. Laatst hebben André van Duijn en Janny van der Heijden voor hun programma ‘Denkend aan Holland’ daar een bezoekje aan gebracht.

Het is ook mogelijk om te gaan ‘speeddaten’ met rechtbankmedewerkers in de rechtbank van Dordrecht. Normaal gesproken kom je er niet zomaar in, maar dit keer is je kans om met een rechter te spreken zonder een uitspraak op het einde.

Ben je niet echt van de musea? Geen probleem. Er is ook het hele weekend muziek te horen. Zondagmiddag treden bijvoorbeeld ‘The Wieners’ op voor het stadhuis. De band laat veel rock’n’roll muziek horen uit de jaren vijftig en zestig..

Voldoende om je hele weekend vol te plannen en dit is nog maar een klein deel van de plekken die je kunt bezoeken. Wil je meer weten en het hele programma zien, dat kan via de site van InDordrecht.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...