Omwonenden van de huizen aan de Castorstraat en de Keplerweg worden dinsdag tijdens een informatiebijeenkomst verder geïnformeerd over de plannen.
Maar een aantal bewoners van de Castorstraat en de Keplerweg voelt zich overvallen door de woningcorporatie Trivire en het Leger des Heils. Het gaat vooral om woningeigenaren die bang zijn dat de opvang voor overlast zal zorgen en dat hun woningen in waarde dalen.
Harde eisen
Woningcorporatie Trivire zegt harde eisen gesteld te hebben aan de opvang om te voorkomen dat er overlast ontstaat voor de buurt. Ook het Leger des Heils zegt er alles aan te doen om overlast te voorkomen. Zo komt er begeleiding in de woning en komt er een huismeester.
Verder zijn bewoners boos over het feit dat zij maandag door middel van een brief van de Woningcorporatie op de hoogte zijn gesteld. Zaterdag komen bewoners bij elkaar om zich te beraden op verdere stappen. Zo is er een makelaar ingeschakeld die gaat bekijken of de woningen met de komst van de opvang werkelijk in waarde dalen.
Als de bewoners gewend zijn zal er een open huis voor de buurt gehouden worden om kennis met elkaar te maken. Het is de bedoeling dat de meeste bewoners, allen volwassenen, binnen een jaar doorstromen naar een geheel zelfstandige woning.
Meer opvangplekken
Uit onderzoek blijkt dat het aantal dak-en thuislozen snel toeneemt. Zowel de woningcorporaties als hulpverleningsinstellingen verwachten dat er de komende jaren veel meer woningen nodig zijn om mensen op te vangen.
“In regionaal verband zijn afspraken gemaakt dat die woningen ,daar waar mogelijk, vrijgemaakt zullen worden voor tijdelijke opvang en dat alle verhuurders hun steentje bij zullen dragen”,zegt Marianne Levering, manager woner van woningcorporatie Trivire.
De Dordtse gemeenteraad heeft besloten dat er meer woningen vrijgemaakt gaan worden voor dit soort projecten.