Dordrecht, Netherlands

Omwonenden toekomstig azc schakelen hulp in: 'We voelen ons gepasseerd'

Omwonenden (en raadslid Marco Stam) vlakbij de plek waar het azc komt Corrado Francke
Omwonenden van het nog te bouwen asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht hebben de hulp ingeschakeld van een advocaat. Die moet een poging wagen een stokje te steken voor de omgevingsvergunning, die vorige maand bij de gemeente is aangevraagd. "Dat is onze laatste strohalm", beseft bewoner Richard van der Elst.
Corrado Francke | 9 januari 2024 16:56 | Aangepast op 9 januari 2024 16:56
De kwestie speelt zich af in het zuidwesten van de stad. Het Dordtse gemeentebestuur wil aan de Burgemeester van der Dussenstraat een azc neerzetten, dat plek biedt aan zo'n 580 mensen. Maar bewoners van de Wieldrechtse Zeedijk zien dat niet zitten. Vooral het aantal asielzoekers zit hen dwars.

Vrees voor overlast
Bewonersavonden veranderden weinig aan hun zorgen. Omwonenden vrezen voor overlast en vinden het vreemd dat het azc op een plek wordt gebouwd terwijl er in die omgeving amper iets te doen is. De dichtstbijzijnde supermarkt is bijvoorbeeld vier kilometer verderop.

"Wij hopen dat het azc er óf niet komt, óf in een kleiner formaat", vat Van der Elst samen. "Wij zijn niet tegen opvang van vluchtelingen, maar het gaat om de proportie." Medebewoner Koos Markesteijn vult aan: "Het is acceptabel als er 200 mensen komen, dan is het nog wel overzichtelijk."

Collegebevoegdheid
Zijn frustratie richt hij vooral op het Dordtse college. "Toen wij geïnformeerd werden, was het al besloten dat het er kwam. Ik vind niet dat er zo met bewoners moet worden omgegaan." Het besluit tot een asielzoekerscentrum is een collegebevoegdheid, maar volgens Markesteijn voelt de buurt zich 'gepasseerd'.

Maar de kans dat het azc er komt, is inmiddels levensgroot. Hoe kan de gemeente en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hen tegemoet komen? Markesteijn hoopt op camera's op de Wieldrechtse Zeedijk. "Heel het industrieterrein hiernaast staat vol met camera's, dat moet hier ook kunnen", vindt hij.

Lees meer over:

asielzoekerscentrum|azc|

Lees ook

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Initiatiefnemer estafetteprotest tegen azc stopt na geweld extreemrechts

Het werden er uiteindelijk geen tien, maar negen estafetteprotesten die Richard van der Elst organis...

Streep door azc-demonstratie Sliedrecht: 'Hooligans verwacht'

De aangekondigde demonstratie tegen het azc in Sliedrecht is geschrapt. De organisatie heeft signale...

Sliedrecht bereidt zich voor op azc-protest: 2000 mensen verwacht

In Sliedrecht wordt alles in gereedheid gebracht voor de azc-demonstratie. Hekken zijn geplaatst en ...

Op de koffie bij dit asielschip: bewoners heten de buurt welkom

Het is de vierde zaterdag van september en dat betekent één ding: het is Nationale Burendag. Tijdens...

Bezwaren tegen azc opnieuw de prullenbak in, bouw gaat verder

De bezwaren die acht Dordtenaren hebben ingediend bij de gemeente tegen de komst van een asielzoeker...