gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onbegrip bij bewoners Tweelingstraat na aflopen huurcontract: ‘Ik kom gewoon op straat te staan’

ff3fe1a128b88520b494af050ef5fd79.jpg

Tientallen bewoners van de flats aan de Tweelingstraat dienen volgens woningcorporatie Trivire op 1 mei hun woning te verlaten voor renovatie van de flats. Deze boodschap zorgde voor onbegrip bij bewoners. “Ik weet niet wat ik nu moet doen”, vertelt bewoner Joshua Finn.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De woningen krijgen tijdens de renovatie dubbele beglazing en een nieuwe keuken, badkamer en geiser. Daarna moeten de flats worden verhuurd aan andere bewoners. Huidige bewoners hebben gezamenlijk een bezwaarbrief naar Stichting Trivire gestuurd. Een gesprek hierna liep op niets uit, waarna bewoners een advocaat inschakelden. 

“Met het idee van huurbescherming zijn we naar de advocaat gestapt. Die nam onze zaak aan en hiermee gaan we naar de rechter. Ik vind het raar dat ze mensen op straat zetten in deze tijd, zeker de mensen die kwetsbaarder zijn. Ook hebben ze nog niets laten weten over de zaak."


Woningcorporatie Trivire is voor RTV Dordrecht niet bereikbaar voor commentaar. Ook is het nog niet bekend wanneer het kort geding plaatsvindt.

Lees ook

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.