gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onbegrip bij bewoners Tweelingstraat na aflopen huurcontract: ‘Ik kom gewoon op straat te staan’

ff3fe1a128b88520b494af050ef5fd79.jpg

Tientallen bewoners van de flats aan de Tweelingstraat dienen volgens woningcorporatie Trivire op 1 mei hun woning te verlaten voor renovatie van de flats. Deze boodschap zorgde voor onbegrip bij bewoners. “Ik weet niet wat ik nu moet doen”, vertelt bewoner Joshua Finn.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De woningen krijgen tijdens de renovatie dubbele beglazing en een nieuwe keuken, badkamer en geiser. Daarna moeten de flats worden verhuurd aan andere bewoners. Huidige bewoners hebben gezamenlijk een bezwaarbrief naar Stichting Trivire gestuurd. Een gesprek hierna liep op niets uit, waarna bewoners een advocaat inschakelden. 

“Met het idee van huurbescherming zijn we naar de advocaat gestapt. Die nam onze zaak aan en hiermee gaan we naar de rechter. Ik vind het raar dat ze mensen op straat zetten in deze tijd, zeker de mensen die kwetsbaarder zijn. Ook hebben ze nog niets laten weten over de zaak."


Woningcorporatie Trivire is voor RTV Dordrecht niet bereikbaar voor commentaar. Ook is het nog niet bekend wanneer het kort geding plaatsvindt.

Lees ook

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 09.16.24.jpeg

Opnieuw een bedrijfsbusje in brand in deze Dordtse wijk

Voor de tweede keer in vier dagen is in Stadspolders een bedrijfsbus verwoest door brand. In de nacht van zondag op maandag was het raak op het Van Ravesteyn-erf in de Dordtse wijk.

ongeluka15.png

Veel vertraging op A15 na ongeluk met meerdere voertuigen

Verkeer op de A15 vanuit Gorinchem richting Ridderkerk moest maandagochtend rekening houden met veel vertraging. Ter hoogte van afslag Papendrecht is een ongeluk gebeurd. Twee rijstroken waren daarom dicht, meldt Rijkswaterstaat.

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.