Dordrecht, Netherlands

Ondernemer Dordts Genoegen wil alsnog podium op Scheffersplein

Dordts Genoegen wil alsnog proberen een podium op het Scheffersplein te krijgen. De horeca aan Scheffersplein trok zich terug uit het festival omdat Big Rivers gebruik gaat maken van herbruikbare plastic bekers.
Carlijn Kruidhof | 13 juni 2017 17:38 | Aangepast op 13 juni 2017 17:38
Deze herbruikbare plastic bekers worden gekocht bij de organisatie van Big Rivers en vervolgens doorverkocht aan het publiek. Volgens de organisatie van het gratis festival is dat om het festival milieuvriendelijker te maken, onder druk van de gemeente.

“De gemeente eist van alle festivals dat ze de groene doelen van de gemeente meenemen in hun meerjarenplan,” vertelt Wil Stevens, voorzitter van Big Rivers. “Om te voldoen aan die eis, besloten wij om alle wegwerpbekers te vervangen door onbreekbare plastic bekers.”

Een andere reden om over te gaan op de herbruikbare bekers is het financiële aspect. Big Rivers koopt de bekers groot in en verkoopt de bekers door aan lokale horeca. Het verschil pot het festival op om volgend jaar te gebruiken voor publieke activiteiten.

De horecaondernemers op het Scheffersplein zijn hier niet blij mee. “Het glazenplan werkt niet voor grote terrassen”, zegt Marcel Visser van Dordts Genoegen. Het gevolg: dit jaar is er geen podium op Scheffersplein. Maar, voegt Visser toe, het bestuur van Big Rivers is van harte welkom om tot een oplossing te komen. 

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...