gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondernemers wapenen zich tegen cybercrime

9c4693b218f2995c71267f4202a6ecc3

Het Energiehuis zat maandagavond vol met ondernemers. Hier werd namelijk een Cybercrime congres gegeven met tips om je hiertegen te weren. Eén op de vijf bedrijven krijgt hier namelijk mee te maken en dat kost jaarlijkse zo’n 10 miljard euro.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Cybercrime is tegenwoordig de meest gepleegde delict van Nederland", vertelt misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die de avond leidde. "Tientallen jaren was het fietsendiefstal, maar nu wordt 1 op de 8 Nederlanders slachtoffer van één of andere vorm van cybercrime."

Ondernemers werden tijdens de bijeenkomst onder andere bijgepraat door hackers over de beveiliging van hun systemen. Zo'n 300 ondernemers kwamen op het event in het Energiehuis af en leerden daar bovendien dat een hacker niet per se een crimineel in een zwarte hoodie achter een toetsenbord is.


Om de ondernemers ook na deze avond bij te kunnen staan is het Cyber Netwerk Drechtsteden opgericht. Die willen bedrijven bewust maken va nde risico's van digitalisering en hen helpen die risico's te verkleinen.

Lees ook

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.