gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondernemers wapenen zich tegen cybercrime

9c4693b218f2995c71267f4202a6ecc3

Het Energiehuis zat maandagavond vol met ondernemers. Hier werd namelijk een Cybercrime congres gegeven met tips om je hiertegen te weren. Eén op de vijf bedrijven krijgt hier namelijk mee te maken en dat kost jaarlijkse zo’n 10 miljard euro.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Cybercrime is tegenwoordig de meest gepleegde delict van Nederland", vertelt misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die de avond leidde. "Tientallen jaren was het fietsendiefstal, maar nu wordt 1 op de 8 Nederlanders slachtoffer van één of andere vorm van cybercrime."

Ondernemers werden tijdens de bijeenkomst onder andere bijgepraat door hackers over de beveiliging van hun systemen. Zo'n 300 ondernemers kwamen op het event in het Energiehuis af en leerden daar bovendien dat een hacker niet per se een crimineel in een zwarte hoodie achter een toetsenbord is.


Om de ondernemers ook na deze avond bij te kunnen staan is het Cyber Netwerk Drechtsteden opgericht. Die willen bedrijven bewust maken va nde risico's van digitalisering en hen helpen die risico's te verkleinen.

Lees ook

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.