gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondernemers wapenen zich tegen cybercrime

9c4693b218f2995c71267f4202a6ecc3

Het Energiehuis zat maandagavond vol met ondernemers. Hier werd namelijk een Cybercrime congres gegeven met tips om je hiertegen te weren. Eén op de vijf bedrijven krijgt hier namelijk mee te maken en dat kost jaarlijkse zo’n 10 miljard euro.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Cybercrime is tegenwoordig de meest gepleegde delict van Nederland", vertelt misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die de avond leidde. "Tientallen jaren was het fietsendiefstal, maar nu wordt 1 op de 8 Nederlanders slachtoffer van één of andere vorm van cybercrime."

Ondernemers werden tijdens de bijeenkomst onder andere bijgepraat door hackers over de beveiliging van hun systemen. Zo'n 300 ondernemers kwamen op het event in het Energiehuis af en leerden daar bovendien dat een hacker niet per se een crimineel in een zwarte hoodie achter een toetsenbord is.


Om de ondernemers ook na deze avond bij te kunnen staan is het Cyber Netwerk Drechtsteden opgericht. Die willen bedrijven bewust maken va nde risico's van digitalisering en hen helpen die risico's te verkleinen.

Lees ook

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.