gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondernemers wapenen zich tegen cybercrime

9c4693b218f2995c71267f4202a6ecc3.jpg

Het Energiehuis zat maandagavond vol met ondernemers. Hier werd namelijk een Cybercrime congres gegeven met tips om je hiertegen te weren. Eén op de vijf bedrijven krijgt hier namelijk mee te maken en dat kost jaarlijkse zo’n 10 miljard euro.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Cybercrime is tegenwoordig de meest gepleegde delict van Nederland", vertelt misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die de avond leidde. "Tientallen jaren was het fietsendiefstal, maar nu wordt 1 op de 8 Nederlanders slachtoffer van één of andere vorm van cybercrime."

Ondernemers werden tijdens de bijeenkomst onder andere bijgepraat door hackers over de beveiliging van hun systemen. Zo'n 300 ondernemers kwamen op het event in het Energiehuis af en leerden daar bovendien dat een hacker niet per se een crimineel in een zwarte hoodie achter een toetsenbord is.


Om de ondernemers ook na deze avond bij te kunnen staan is het Cyber Netwerk Drechtsteden opgericht. Die willen bedrijven bewust maken va nde risico's van digitalisering en hen helpen die risico's te verkleinen.

Lees ook

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.