gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondersteunen van de kwetsbaren

262e65856a59001d67bca684b5b75003

'Eerste hulp bij Onderdank', dat is de naam van een zogenoemde toolkit, waarmee kwetsbare bewoners aan onderdak geholpen kunnen worden. De 'gereedschapskist' werd dinsdagmiddag overhandigd aan wethouder Peter Heijkoop.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
De afgelopen jaren is er hard gewerkt om onderdak voor kwetsbaren te verbeteren. "Een belangrijk onderdeel daarbij was bijvoorbeeld het verbouwen van het Leger des Heils tot een menswaardiger voorziening. Maar ook om mensen met een hulpvraag beter te helpen," zegt wethouder Heijkoop.


De hulp die iemand nodig heeft verschilt sterk per doelgroep. "Voor een gezin is dat weer anders dan voor jongeren, en voor een jongere weer anders dan voor iemand die al een langere tijd door de binnenstad zwerft," vertelt de wethouder. Hiervoor hebben mensen passend hulp nodig. Niet iedereen moet zomaar naar het Leger des Heils gestuurd worden.

De toolkit maakt dat veel eenvoudiger en is vooral bedoeld voor professionals. Als iemand dakloos is, is de eerste vraag: huisvesting en inkomen. "Om dat te regelen heb je een briefadres nodig. Dat moet geregeld worden via het Leger des Heils en de sociale dienst. Dat kan ingewikkeld zijn. Als je deze toolkit goed gebruikt kan je al in een paar stappen dit soort zaken snel en zonder bureaucratische rompslomp regelen."

In het verleden ging dat met een hoop omwegen. Door de komst van de toolkit kan dat sneller. Tegelijkertijd weten professionals beter waar ze aan toen zijn.

Lees ook

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.