gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondersteunen van de kwetsbaren

262e65856a59001d67bca684b5b75003

'Eerste hulp bij Onderdank', dat is de naam van een zogenoemde toolkit, waarmee kwetsbare bewoners aan onderdak geholpen kunnen worden. De 'gereedschapskist' werd dinsdagmiddag overhandigd aan wethouder Peter Heijkoop.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
De afgelopen jaren is er hard gewerkt om onderdak voor kwetsbaren te verbeteren. "Een belangrijk onderdeel daarbij was bijvoorbeeld het verbouwen van het Leger des Heils tot een menswaardiger voorziening. Maar ook om mensen met een hulpvraag beter te helpen," zegt wethouder Heijkoop.


De hulp die iemand nodig heeft verschilt sterk per doelgroep. "Voor een gezin is dat weer anders dan voor jongeren, en voor een jongere weer anders dan voor iemand die al een langere tijd door de binnenstad zwerft," vertelt de wethouder. Hiervoor hebben mensen passend hulp nodig. Niet iedereen moet zomaar naar het Leger des Heils gestuurd worden.

De toolkit maakt dat veel eenvoudiger en is vooral bedoeld voor professionals. Als iemand dakloos is, is de eerste vraag: huisvesting en inkomen. "Om dat te regelen heb je een briefadres nodig. Dat moet geregeld worden via het Leger des Heils en de sociale dienst. Dat kan ingewikkeld zijn. Als je deze toolkit goed gebruikt kan je al in een paar stappen dit soort zaken snel en zonder bureaucratische rompslomp regelen."

In het verleden ging dat met een hoop omwegen. Door de komst van de toolkit kan dat sneller. Tegelijkertijd weten professionals beter waar ze aan toen zijn.

Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.