gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondersteunen van de kwetsbaren

262e65856a59001d67bca684b5b75003

'Eerste hulp bij Onderdank', dat is de naam van een zogenoemde toolkit, waarmee kwetsbare bewoners aan onderdak geholpen kunnen worden. De 'gereedschapskist' werd dinsdagmiddag overhandigd aan wethouder Peter Heijkoop.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
De afgelopen jaren is er hard gewerkt om onderdak voor kwetsbaren te verbeteren. "Een belangrijk onderdeel daarbij was bijvoorbeeld het verbouwen van het Leger des Heils tot een menswaardiger voorziening. Maar ook om mensen met een hulpvraag beter te helpen," zegt wethouder Heijkoop.


De hulp die iemand nodig heeft verschilt sterk per doelgroep. "Voor een gezin is dat weer anders dan voor jongeren, en voor een jongere weer anders dan voor iemand die al een langere tijd door de binnenstad zwerft," vertelt de wethouder. Hiervoor hebben mensen passend hulp nodig. Niet iedereen moet zomaar naar het Leger des Heils gestuurd worden.

De toolkit maakt dat veel eenvoudiger en is vooral bedoeld voor professionals. Als iemand dakloos is, is de eerste vraag: huisvesting en inkomen. "Om dat te regelen heb je een briefadres nodig. Dat moet geregeld worden via het Leger des Heils en de sociale dienst. Dat kan ingewikkeld zijn. Als je deze toolkit goed gebruikt kan je al in een paar stappen dit soort zaken snel en zonder bureaucratische rompslomp regelen."

In het verleden ging dat met een hoop omwegen. Door de komst van de toolkit kan dat sneller. Tegelijkertijd weten professionals beter waar ze aan toen zijn.

Lees ook

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.