gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondersteunen van de kwetsbaren

262e65856a59001d67bca684b5b75003.jpg

'Eerste hulp bij Onderdank', dat is de naam van een zogenoemde toolkit, waarmee kwetsbare bewoners aan onderdak geholpen kunnen worden. De 'gereedschapskist' werd dinsdagmiddag overhandigd aan wethouder Peter Heijkoop.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
De afgelopen jaren is er hard gewerkt om onderdak voor kwetsbaren te verbeteren. "Een belangrijk onderdeel daarbij was bijvoorbeeld het verbouwen van het Leger des Heils tot een menswaardiger voorziening. Maar ook om mensen met een hulpvraag beter te helpen," zegt wethouder Heijkoop.


De hulp die iemand nodig heeft verschilt sterk per doelgroep. "Voor een gezin is dat weer anders dan voor jongeren, en voor een jongere weer anders dan voor iemand die al een langere tijd door de binnenstad zwerft," vertelt de wethouder. Hiervoor hebben mensen passend hulp nodig. Niet iedereen moet zomaar naar het Leger des Heils gestuurd worden.

De toolkit maakt dat veel eenvoudiger en is vooral bedoeld voor professionals. Als iemand dakloos is, is de eerste vraag: huisvesting en inkomen. "Om dat te regelen heb je een briefadres nodig. Dat moet geregeld worden via het Leger des Heils en de sociale dienst. Dat kan ingewikkeld zijn. Als je deze toolkit goed gebruikt kan je al in een paar stappen dit soort zaken snel en zonder bureaucratische rompslomp regelen."

In het verleden ging dat met een hoop omwegen. Door de komst van de toolkit kan dat sneller. Tegelijkertijd weten professionals beter waar ze aan toen zijn.

Lees ook

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”

jurrerijnmond.png

Jurre (9) geneest van kanker en haalt met voetbalclub geld op voor ziekenhuis

Het duurde twee jaar voordat de 9-jarige Jurre uit Hendrik-Ido-Ambacht helemaal vrij was van kanker. Nu wil hij het liefst snel aansterken en zijn aandacht in het positieve steken. Jurre en zijn vrienden zijn een inzamelingsactie begonnen voor het ziekenhuis waar hij verbleef.