gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondersteunen van de kwetsbaren

262e65856a59001d67bca684b5b75003

'Eerste hulp bij Onderdank', dat is de naam van een zogenoemde toolkit, waarmee kwetsbare bewoners aan onderdak geholpen kunnen worden. De 'gereedschapskist' werd dinsdagmiddag overhandigd aan wethouder Peter Heijkoop.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
De afgelopen jaren is er hard gewerkt om onderdak voor kwetsbaren te verbeteren. "Een belangrijk onderdeel daarbij was bijvoorbeeld het verbouwen van het Leger des Heils tot een menswaardiger voorziening. Maar ook om mensen met een hulpvraag beter te helpen," zegt wethouder Heijkoop.


De hulp die iemand nodig heeft verschilt sterk per doelgroep. "Voor een gezin is dat weer anders dan voor jongeren, en voor een jongere weer anders dan voor iemand die al een langere tijd door de binnenstad zwerft," vertelt de wethouder. Hiervoor hebben mensen passend hulp nodig. Niet iedereen moet zomaar naar het Leger des Heils gestuurd worden.

De toolkit maakt dat veel eenvoudiger en is vooral bedoeld voor professionals. Als iemand dakloos is, is de eerste vraag: huisvesting en inkomen. "Om dat te regelen heb je een briefadres nodig. Dat moet geregeld worden via het Leger des Heils en de sociale dienst. Dat kan ingewikkeld zijn. Als je deze toolkit goed gebruikt kan je al in een paar stappen dit soort zaken snel en zonder bureaucratische rompslomp regelen."

In het verleden ging dat met een hoop omwegen. Door de komst van de toolkit kan dat sneller. Tegelijkertijd weten professionals beter waar ze aan toen zijn.

Lees ook

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.