Dordrecht, Netherlands

Insula College zamelt levensmiddelen in voor minima

Op de locatie Koningstraat van het Insula College in Dordrecht zamelden de scholieren vandaag levensmiddelen in voor gezinnen die het financieel niet breed hebben. Alle klassen deden mee aan de actie, waarbij ook de docenten hun steentje bijdroegen. Veruit de meeste levensmiddelen werden echter door de brugklassers opgehaald.
Dennis Koorevaar | Trevyn van Houwelingen | 24 november 2022 17:04 | Aangepast op 24 november 2022 17:04
Donderdagochtend om 11:00 uur was het laatste inlevermoment voor de leerlingen van Insula Koningstraat. Zij hebben de afgelopen paar weken hun families, vrienden en kennissen afgestruind op zoek naar overbodige levensmiddelen. En met succes: de aula van de school was gevuld met volle tafels, netjes gerangschikt per klas. Zo was voor de oplettende toeschouwer meteen duidelijk wie de meeste energie in het vrijwillige project hadden gestopt: de eersteklassers.
Volle tafels in de aula van het Insula College Dennis Koorevaar
De ingezamelde levensmiddelen worden door de school gedoneerd aan Jugon, een facebookplatform dat in de stad actief is sinds 2014 met als doel om gezinnen en alleenstaanden met een minimum inkomen, (eenzame) ouderen en hulpgevers aan elkaar te verbinden. Die hebben als het doel gesteld om dit jaar honderd goedgevulde tassen uit te delen tijdens de feestdagen. Mocht dat met de bijdrage van de scholieren ruim lukken, dan gaat de rest naar de voedselbank.
Wedstrijdelement
Het is de tweede keer dat de school deze actie heeft opgezet en van de eerste keer is goed geleerd.
Origineel zat er ook nog een prijs in voor de klas die de meeste producten inzamelde. Die mochten met zijn allen gaan bowlen. Omdat de inzamelactie echter vrijwillig van aard is, heeft de school besloten om de prijs te schrappen. Het gaat natuurlijk om de maatschappelijke aard van de actie, en niet om de winst. Nu komt er een gezamenlijk moment voor alle klassen.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...