Dordrecht, Netherlands

Insula College zamelt levensmiddelen in voor minima

Op de locatie Koningstraat van het Insula College in Dordrecht zamelden de scholieren vandaag levensmiddelen in voor gezinnen die het financieel niet breed hebben. Alle klassen deden mee aan de actie, waarbij ook de docenten hun steentje bijdroegen. Veruit de meeste levensmiddelen werden echter door de brugklassers opgehaald.
Dennis Koorevaar | Trevyn van Houwelingen | 24 november 2022 17:04 | Aangepast op 24 november 2022 17:04
Donderdagochtend om 11:00 uur was het laatste inlevermoment voor de leerlingen van Insula Koningstraat. Zij hebben de afgelopen paar weken hun families, vrienden en kennissen afgestruind op zoek naar overbodige levensmiddelen. En met succes: de aula van de school was gevuld met volle tafels, netjes gerangschikt per klas. Zo was voor de oplettende toeschouwer meteen duidelijk wie de meeste energie in het vrijwillige project hadden gestopt: de eersteklassers.
Volle tafels in de aula van het Insula College Dennis Koorevaar
De ingezamelde levensmiddelen worden door de school gedoneerd aan Jugon, een facebookplatform dat in de stad actief is sinds 2014 met als doel om gezinnen en alleenstaanden met een minimum inkomen, (eenzame) ouderen en hulpgevers aan elkaar te verbinden. Die hebben als het doel gesteld om dit jaar honderd goedgevulde tassen uit te delen tijdens de feestdagen. Mocht dat met de bijdrage van de scholieren ruim lukken, dan gaat de rest naar de voedselbank.
Wedstrijdelement
Het is de tweede keer dat de school deze actie heeft opgezet en van de eerste keer is goed geleerd.
Origineel zat er ook nog een prijs in voor de klas die de meeste producten inzamelde. Die mochten met zijn allen gaan bowlen. Omdat de inzamelactie echter vrijwillig van aard is, heeft de school besloten om de prijs te schrappen. Het gaat natuurlijk om de maatschappelijke aard van de actie, en niet om de winst. Nu komt er een gezamenlijk moment voor alle klassen.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...