gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum krijgt Gouden Letterkast

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt een levensgrote goudkleurige replica van de letterkast waarmee een landelijke verkiezing door museumkaarthouders werd gewonnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Elk jaar wordt voor de Nationale Museumweek een verkiezing gehouden van het meest bijzondere stuk uit de collectie van de Nederlandse musea. Na voorselectie nam de Dordtse letterkast het op tegen de Roerkop van het Maritiem Museum in Rotterdam en een Delftsblauwe vaas van het Prinsenhof in Delft. Ruim 22.000 mensen stemden en in meerderheid deden ze dat op de letterkast.

De letterkast is een vinding van P.J. Prinsen aan het begin van de negentiende eeuw. Kinderen konden er klassikaal mee leren lezen. Tot dan toe moest individueel met elke leerling worden gewerkt.

Aan de linkerkant van de ‘leesmachine’ staan de klinkers, op het rechterpaneel de medeklinkers en in het midden zetplankjes, waarop de woorden worden gevormd.

De plaats waar de ‘Gouden Letterbak’ komt te staan moet nog in overleg met de gemeente worden gekozen. Daarna moet hij worden opgebouwd en dat moet allemaal gebeuren vóór de Nationale Museumweek van 3-9 april.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.