gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum krijgt Gouden Letterkast

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt een levensgrote goudkleurige replica van de letterkast waarmee een landelijke verkiezing door museumkaarthouders werd gewonnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Elk jaar wordt voor de Nationale Museumweek een verkiezing gehouden van het meest bijzondere stuk uit de collectie van de Nederlandse musea. Na voorselectie nam de Dordtse letterkast het op tegen de Roerkop van het Maritiem Museum in Rotterdam en een Delftsblauwe vaas van het Prinsenhof in Delft. Ruim 22.000 mensen stemden en in meerderheid deden ze dat op de letterkast.

De letterkast is een vinding van P.J. Prinsen aan het begin van de negentiende eeuw. Kinderen konden er klassikaal mee leren lezen. Tot dan toe moest individueel met elke leerling worden gewerkt.

Aan de linkerkant van de ‘leesmachine’ staan de klinkers, op het rechterpaneel de medeklinkers en in het midden zetplankjes, waarop de woorden worden gevormd.

De plaats waar de ‘Gouden Letterbak’ komt te staan moet nog in overleg met de gemeente worden gekozen. Daarna moet hij worden opgebouwd en dat moet allemaal gebeuren vóór de Nationale Museumweek van 3-9 april.

Lees ook

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.