gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum krijgt Gouden Letterkast

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt een levensgrote goudkleurige replica van de letterkast waarmee een landelijke verkiezing door museumkaarthouders werd gewonnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Elk jaar wordt voor de Nationale Museumweek een verkiezing gehouden van het meest bijzondere stuk uit de collectie van de Nederlandse musea. Na voorselectie nam de Dordtse letterkast het op tegen de Roerkop van het Maritiem Museum in Rotterdam en een Delftsblauwe vaas van het Prinsenhof in Delft. Ruim 22.000 mensen stemden en in meerderheid deden ze dat op de letterkast.

De letterkast is een vinding van P.J. Prinsen aan het begin van de negentiende eeuw. Kinderen konden er klassikaal mee leren lezen. Tot dan toe moest individueel met elke leerling worden gewerkt.

Aan de linkerkant van de ‘leesmachine’ staan de klinkers, op het rechterpaneel de medeklinkers en in het midden zetplankjes, waarop de woorden worden gevormd.

De plaats waar de ‘Gouden Letterbak’ komt te staan moet nog in overleg met de gemeente worden gekozen. Daarna moet hij worden opgebouwd en dat moet allemaal gebeuren vóór de Nationale Museumweek van 3-9 april.

Lees ook

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.