gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum krijgt Gouden Letterkast

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt een levensgrote goudkleurige replica van de letterkast waarmee een landelijke verkiezing door museumkaarthouders werd gewonnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Elk jaar wordt voor de Nationale Museumweek een verkiezing gehouden van het meest bijzondere stuk uit de collectie van de Nederlandse musea. Na voorselectie nam de Dordtse letterkast het op tegen de Roerkop van het Maritiem Museum in Rotterdam en een Delftsblauwe vaas van het Prinsenhof in Delft. Ruim 22.000 mensen stemden en in meerderheid deden ze dat op de letterkast.

De letterkast is een vinding van P.J. Prinsen aan het begin van de negentiende eeuw. Kinderen konden er klassikaal mee leren lezen. Tot dan toe moest individueel met elke leerling worden gewerkt.

Aan de linkerkant van de ‘leesmachine’ staan de klinkers, op het rechterpaneel de medeklinkers en in het midden zetplankjes, waarop de woorden worden gevormd.

De plaats waar de ‘Gouden Letterbak’ komt te staan moet nog in overleg met de gemeente worden gekozen. Daarna moet hij worden opgebouwd en dat moet allemaal gebeuren vóór de Nationale Museumweek van 3-9 april.

Lees ook

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.