gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderwijsmuseum krijgt Gouden Letterkast

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt een levensgrote goudkleurige replica van de letterkast waarmee een landelijke verkiezing door museumkaarthouders werd gewonnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Elk jaar wordt voor de Nationale Museumweek een verkiezing gehouden van het meest bijzondere stuk uit de collectie van de Nederlandse musea. Na voorselectie nam de Dordtse letterkast het op tegen de Roerkop van het Maritiem Museum in Rotterdam en een Delftsblauwe vaas van het Prinsenhof in Delft. Ruim 22.000 mensen stemden en in meerderheid deden ze dat op de letterkast.

De letterkast is een vinding van P.J. Prinsen aan het begin van de negentiende eeuw. Kinderen konden er klassikaal mee leren lezen. Tot dan toe moest individueel met elke leerling worden gewerkt.

Aan de linkerkant van de ‘leesmachine’ staan de klinkers, op het rechterpaneel de medeklinkers en in het midden zetplankjes, waarop de woorden worden gevormd.

De plaats waar de ‘Gouden Letterbak’ komt te staan moet nog in overleg met de gemeente worden gekozen. Daarna moet hij worden opgebouwd en dat moet allemaal gebeuren vóór de Nationale Museumweek van 3-9 april.

Lees ook

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.