Dordrecht, Netherlands

Onderwijsmuseum toont expositie over 100 jaar Onderwijsraad

De Onderwijsraad bestaat deze zomer precies 100 jaar. Reden voor het Onderwijsmuseum om over deze vrij onbekende raad een expositie te houden.
Leo Roubos | 22 februari 2019 17:11 | Aangepast op 22 februari 2019 17:11
De Onderwijsraad werd in 1919 ingesteld na de schoolstrijd. De minister van onderwijs kon het namelijk niet meer alleen.

De Onderwijsraad hield zich niet bezig met het gebruik van pennen en krijtjes, maar vooral met de grote lijnen in het onderwijs. Zoals bijvoorbeeld het gebruik van de schoolradio in de klas, waarvan men bang was dat deze de leraar zou vervangen.

Door de expositie komt 100 jaar advieswerk tot leven en krijgt men een onverwachte blik op de onderwijsgeschiedenis.

Tevens is bij de expositie een serie foto’s van leerlingen te zien. Zij werden gevraagd een dag school op een foto uit te beelden.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...