gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek en steuntje in de rug met ‘Ring Rondom Ouders’

9a16081a4185a3d366d0f4b7a532c58b

Dordtse ouders die in de zomermaanden geboorteaangifte doen, krijgen behalve het bekende schaapje nog iets van de gemeente. Het gaat om de ‘Ring Rondom Ouders’, een ring met informatieve kaarten over ouderschap.

Vivian Rutte |  | Aangepast op

De kaarten zijn ontwikkeld door psycholoog Sandra van Gameren, die de opdracht kreeg van innovatiefonds Smart City Dordrecht. De ring informeert ouders op een laagdrempelige manier over diverse onderwerpen rondom het ouderschap. Sandra: “Tijdens het schrijven van het boek ‘Preventie van kindermishandeling. Wie doet wat?’ (2019), trok ik de conclusie dat het thema ouderschap meer aandacht verdient dan het nu krijgt. En dat het geven van meer aandacht aan ouders thuis hoort binnen een preventief beleid kindermishandeling. Ik ben van mening dat gemeenten dé partners zijn voor ouders om hen in hun ouderschap te ondersteunen. Een vorm van ondersteuning is het delen van kennis over onderwerpen die we in ons land maar mondjesmaat bespreekbaar maken, zoals geweldloos opvoeden, het voorkomen van babyshaking en onderzoek naar wat ouders nodig hebben om het ouderschap, ook onder moeilijke omstandigheden, goed vol te houden.” 

De GGD Zuid-Holland Zuid onderzoekt of ouders de informatiekaarten nuttig vinden. Zij vragen daarom zoveel mogelijk aanstaande ouders in de maand juli een online vragenlijst van 20 vragen in te vullen. Onder ouders die dit doen, wordt een cadeaubon van Prénatal verloot. Iedereen die de vragenlijst invult kan een klein cadeautje ophalen bij Gemivaria in Dordrecht.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.