gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar explosie en pogingen daartoe: wat hebben ze met elkaar te maken?

1c2a70c796fac4abe3ea7a2433645afb

Het is al enkele dagen onrustig in Papendrecht en Alblasserdam. Eerst was er een explosie in de ene plaats, daarna volgden twee pogingen daartoe in de andere plaats. Drie verdachten zijn inmiddels opgepakt. Grote vraag: wat hebben de gebeurtenissen met elkaar te maken?

Rijnmond |  | Aangepast op
De onrust begint vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag. Bij een autobedrijf aan de Vondellaan in Papendrecht gaat een explosief af. Rond 03:00 uur is een harde klap te horen. Meerdere ruiten sneuvelen en een deur blijft zwartgeblakerd achter. Niemand raakt gewond, de burgemeester sluit het pand.

Zelfgemaakt explosief
Dit weekend gebeurt er weer iets opmerkelijks, maar dan in Alblasserdam. Een zelfgemaakte vuurwerkbom wordt voor een huis gezet aan de Frederik Hendrikstraat. Iemand had twee cobra’s en een fles benzine aan elkaar geknutseld.

Een bewoner ziet via haar videodeurbel dat een man bezig is met het explosief. Ze slaat alarm en dan gaat de man er als een haas vandoor. Het zelfgeknutselde explosief laat hij achter.

Drie verdachten opgepakt
In de nacht van zondag op maandag is het weer raak in Alblasserdam. Drie verdachte personen in een witte auto worden opgemerkt op de Randweg, niet ver van de Frederik Hendrikstraat.

Ze zouden zijn gezien door familie van de bewoners van het eerder genoemde huis aan de Frederik Hendrikstraat. Mogelijk staan ze te posten, omdat ze een nieuwe aanslag verwachten. Deze personen grijpen hardhandig in: de verdachten zouden klappen hebben gekregen voordat de politie wordt ingeschakeld.

Verdachten zijn 15, 16 en 29
De verdachten worden opgepakt. Het zijn een 15-jarige jongen uit Zwijndrecht, een 16-jarige Rotterdammer en een 29-jarige Dordtenaar. Ze worden verdacht van het voorbereiden van een nieuwe explosie. In de auto van de verdachten vindt de politie namelijk opvallende spullen, waaronder een knuppel, vuurwerk en een fles met vloeistof. De spullen zijn in beslag genomen.

Mogelijk was deze nieuwe explosie weer gericht aan het adres op de Frederik Hendrikstraat. Of de drie verdachten ook verdacht worden van de mislukte explosie een dag eerder, is onduidelijk.

Link tussen explosie en pogingen
Maar wat is het verband tussen ‘Alblasserdam’ en de explosie bij het autobedrijf in Papendrecht? Volgens lokale media werken de bewoners van het huis aan de Frederik Hendrikstraat in Alblasserdam bij het autobedrijf in Papendrecht. Waarom de bewoners het doelwit zijn, is onbekend.

De politie onderzoekt of de gebeurtenissen van afgelopen weekend in verband staan met “andere incidenten”. Verder kan de politie er weinig over kwijt.

Dit artikel verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.