gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar homomishandeling verloopt moeizaam

b129f90d4a2d4d2e289c3dbbc2cbfa19

De politie wacht met smart op camerabeelden van de mishandeling van een man, afgelopen vrijdagavond in Dordrecht. "We zitten natuurlijk niet stil, maar het onderzoek kan wellicht flink verder geholpen worden met die beelden", zegt Gijs van Nimwegen van de politie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het slachtoffer zei bij de aangifte dat hij ons de beelden zou leveren, maar dat is tot op heden niet gebeurd", aldus de politiewoordvoerder. "Klopt", zegt slachtoffer Danny Boyd. "Een vriend van mij zou die beelden overzetten, maar dat geeft wat problemen."

De leverancier van de bewakingscamera, die de mishandeling registeerde, is inmiddels om hulp gevraagd. "Wij wachten daar op", reageert Van Nimwegen. "En we hopen dat mensen, die vrijdagavond iets gezien hebben, zich bij ons melden."

Volgens het slachtoffer waren er zeker getuigen. "Ik liep over De Waag en zag mensen zitten in restaurant Shabu Shabu. Die moeten alles gezien hebben." Boyd kwam uit café The Mood, op de hoek van de Grote Markt en De Waag, en liep richting het Scheffersplein.


Drie jongens liepen hem achterna en scholden hem uit voor 'kankerhomo'. Kort daarna kreeg hij klappen, wat hem verwondingen aan het hoofd en een vinger opleverde. Inmiddels is hij van de schrik bekomen. "En ik heb ook geen hoofdpijn meer."

Hij is er van overtuigd dat de daders van Marokkaanse afkomst zijn. "Ik heb dat gezien en ik vind dat ik dat ook mag zeggen."

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.