gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar homomishandeling verloopt moeizaam

b129f90d4a2d4d2e289c3dbbc2cbfa19

De politie wacht met smart op camerabeelden van de mishandeling van een man, afgelopen vrijdagavond in Dordrecht. "We zitten natuurlijk niet stil, maar het onderzoek kan wellicht flink verder geholpen worden met die beelden", zegt Gijs van Nimwegen van de politie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het slachtoffer zei bij de aangifte dat hij ons de beelden zou leveren, maar dat is tot op heden niet gebeurd", aldus de politiewoordvoerder. "Klopt", zegt slachtoffer Danny Boyd. "Een vriend van mij zou die beelden overzetten, maar dat geeft wat problemen."

De leverancier van de bewakingscamera, die de mishandeling registeerde, is inmiddels om hulp gevraagd. "Wij wachten daar op", reageert Van Nimwegen. "En we hopen dat mensen, die vrijdagavond iets gezien hebben, zich bij ons melden."

Volgens het slachtoffer waren er zeker getuigen. "Ik liep over De Waag en zag mensen zitten in restaurant Shabu Shabu. Die moeten alles gezien hebben." Boyd kwam uit café The Mood, op de hoek van de Grote Markt en De Waag, en liep richting het Scheffersplein.


Drie jongens liepen hem achterna en scholden hem uit voor 'kankerhomo'. Kort daarna kreeg hij klappen, wat hem verwondingen aan het hoofd en een vinger opleverde. Inmiddels is hij van de schrik bekomen. "En ik heb ook geen hoofdpijn meer."

Hij is er van overtuigd dat de daders van Marokkaanse afkomst zijn. "Ik heb dat gezien en ik vind dat ik dat ook mag zeggen."

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

PSX_20261025_024136

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.