gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar homomishandeling verloopt moeizaam

b129f90d4a2d4d2e289c3dbbc2cbfa19

De politie wacht met smart op camerabeelden van de mishandeling van een man, afgelopen vrijdagavond in Dordrecht. "We zitten natuurlijk niet stil, maar het onderzoek kan wellicht flink verder geholpen worden met die beelden", zegt Gijs van Nimwegen van de politie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het slachtoffer zei bij de aangifte dat hij ons de beelden zou leveren, maar dat is tot op heden niet gebeurd", aldus de politiewoordvoerder. "Klopt", zegt slachtoffer Danny Boyd. "Een vriend van mij zou die beelden overzetten, maar dat geeft wat problemen."

De leverancier van de bewakingscamera, die de mishandeling registeerde, is inmiddels om hulp gevraagd. "Wij wachten daar op", reageert Van Nimwegen. "En we hopen dat mensen, die vrijdagavond iets gezien hebben, zich bij ons melden."

Volgens het slachtoffer waren er zeker getuigen. "Ik liep over De Waag en zag mensen zitten in restaurant Shabu Shabu. Die moeten alles gezien hebben." Boyd kwam uit café The Mood, op de hoek van de Grote Markt en De Waag, en liep richting het Scheffersplein.


Drie jongens liepen hem achterna en scholden hem uit voor 'kankerhomo'. Kort daarna kreeg hij klappen, wat hem verwondingen aan het hoofd en een vinger opleverde. Inmiddels is hij van de schrik bekomen. "En ik heb ook geen hoofdpijn meer."

Hij is er van overtuigd dat de daders van Marokkaanse afkomst zijn. "Ik heb dat gezien en ik vind dat ik dat ook mag zeggen."

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.