gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar homomishandeling verloopt moeizaam

b129f90d4a2d4d2e289c3dbbc2cbfa19

De politie wacht met smart op camerabeelden van de mishandeling van een man, afgelopen vrijdagavond in Dordrecht. "We zitten natuurlijk niet stil, maar het onderzoek kan wellicht flink verder geholpen worden met die beelden", zegt Gijs van Nimwegen van de politie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het slachtoffer zei bij de aangifte dat hij ons de beelden zou leveren, maar dat is tot op heden niet gebeurd", aldus de politiewoordvoerder. "Klopt", zegt slachtoffer Danny Boyd. "Een vriend van mij zou die beelden overzetten, maar dat geeft wat problemen."

De leverancier van de bewakingscamera, die de mishandeling registeerde, is inmiddels om hulp gevraagd. "Wij wachten daar op", reageert Van Nimwegen. "En we hopen dat mensen, die vrijdagavond iets gezien hebben, zich bij ons melden."

Volgens het slachtoffer waren er zeker getuigen. "Ik liep over De Waag en zag mensen zitten in restaurant Shabu Shabu. Die moeten alles gezien hebben." Boyd kwam uit café The Mood, op de hoek van de Grote Markt en De Waag, en liep richting het Scheffersplein.


Drie jongens liepen hem achterna en scholden hem uit voor 'kankerhomo'. Kort daarna kreeg hij klappen, wat hem verwondingen aan het hoofd en een vinger opleverde. Inmiddels is hij van de schrik bekomen. "En ik heb ook geen hoofdpijn meer."

Hij is er van overtuigd dat de daders van Marokkaanse afkomst zijn. "Ik heb dat gezien en ik vind dat ik dat ook mag zeggen."

Lees ook

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.