gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoek naar vallende gevelplaten

2d82e3d98b7720d5f0214c6356883b63.jpg

Dordtenaren die op zoek zijn naar een betaalbare huurwoning, worden vaak doorverwezen naar Alblasserdam of Zwijndrecht. In Zwijndrecht-Noord kwamen vier gevelplaten van een woning aan de Jupiterstraat tijdens de stormachtige dinsdag naar beneden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Er vielen geen gewonden, maar de bewoners zijn geschrokken en ook boos, omdat het de afgelopen jaren vaker gebeurd is.De verhuurder, Woonkracht10, heeft woensdagmiddag een onderzoek ingesteld in de Sterren- en Planetenbuurt in Zwijndrecht-Noord. Volgens buurtbewoners is er bij zeker 76 woningen een probleem met platen, die bij een renovatie aan de zijkant van de dakgoten gemonteerd zijn.

Dinsdag vielen er vier platen naar beneden. "Het is al de tweede keer dat dit bij mij is gebeurd", zegt bewoner Saih Bachau. "Ik weet zelf van 14 of 15 van deze ongelukken", zegt buurman Jordy Nijenhuis. "Van de zomer hing er bij mij ook ineens eentje los."


"Een monteur heeft die toen vastgezet met twee schroeven. Da's beter, want die dingen zitten vast met kit en een soort dubbelzijdig plakband. Ik heb toen ook gevraagd om al die platen vast te schroeven. Dat kon niet, maar hij zou het aankaarten bij Woonkracht10."


De bewoners balen van de situatie. "Je moet er niet aan denken wat er gebeurt als zo'n plaat op een spelend kind of een voorbijganger valt." Woonkracht 10 erkent dat er een probleem is en heeft vanmiddag direct een aannemer ingeschakeld.


"Uw veiligheid staat voorop. Dit mag niet meer gebeuren", staat in een brief die vanmiddag met spoed bezorgd is bij een aantal buurtbewoners. "Als duidelijk is wat er aan de hand is nemen wij maatregelen." Woonkracht10 hoopt de problemen binnen twee weken op te lossen.&t=31s
b50a55b14446d71c9bdfc1a585d1875d.jpg

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.