gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoeken in moordzaak Pluijmert nog niet klaar

095498147f7182e74931302c8b39e739

Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.


Dit bleek vanmiddag tijdens de derde pro forma zitting bij de rechtbank in Breda. Een DNA-onderzoek naar het moordwapen wordt binnenkort uitgevoerd door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut.

Dat onderzoek is nodig om vast te stellen of er andere sporen op zitten dan die van de verdachte, het slachtoffer en een 18-jarige jongen, die kort voor de fatale steekpartij door D. geslagen werd.


Zes ooggetuigen
Op een zitting in mei suggereerde de advocaat van Andy D. dat zijn cliënt het mes wellicht "alleen maar had opgeraapt". De officier van justitie wees er destijds al op, dat zes ooggetuigen D. als dader aanwezen.


Omdat de verdachte onderzoek naar zijn geestvermogens weigert gelaste de Bredase rechtbank al in mei, dat hij naar het Pieter Baan Centrum moet om daar geobserveerd ter worden. Vanmiddag werd bekend, dat dat pas kan vanaf 22 augustus.

Na zeven weken observatie verwacht het PBC op 14 november het onderzoeksrapport af te ronden. De rechtbank hoopt tijdens een nieuwe pro forma zitting, op 31 oktober, een datum te kunnen vaststellen voor inhoudelijke behandeling.

De 23-jarige Paul Pluijmert kwam om het leven in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar, na een avondje stappen in Breda. De eerste elftalspeler van voetbalclub DFC en zijn vrienden vroegen Andy D. waarom hij een jongen had geslagen.

De Bredanaar stak daarop meteen op Pluijmert in. Die overleed ter plekke. Enkele minuten na het misdrijf werd D. al door de politie aangehouden, op aanwijzing van omstanders en vrienden van Pluijmert.

Lees ook

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.