gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoeken in moordzaak Pluijmert nog niet klaar

095498147f7182e74931302c8b39e739.jpg

Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.


Dit bleek vanmiddag tijdens de derde pro forma zitting bij de rechtbank in Breda. Een DNA-onderzoek naar het moordwapen wordt binnenkort uitgevoerd door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut.

Dat onderzoek is nodig om vast te stellen of er andere sporen op zitten dan die van de verdachte, het slachtoffer en een 18-jarige jongen, die kort voor de fatale steekpartij door D. geslagen werd.


Zes ooggetuigen
Op een zitting in mei suggereerde de advocaat van Andy D. dat zijn cliënt het mes wellicht "alleen maar had opgeraapt". De officier van justitie wees er destijds al op, dat zes ooggetuigen D. als dader aanwezen.


Omdat de verdachte onderzoek naar zijn geestvermogens weigert gelaste de Bredase rechtbank al in mei, dat hij naar het Pieter Baan Centrum moet om daar geobserveerd ter worden. Vanmiddag werd bekend, dat dat pas kan vanaf 22 augustus.

Na zeven weken observatie verwacht het PBC op 14 november het onderzoeksrapport af te ronden. De rechtbank hoopt tijdens een nieuwe pro forma zitting, op 31 oktober, een datum te kunnen vaststellen voor inhoudelijke behandeling.

De 23-jarige Paul Pluijmert kwam om het leven in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar, na een avondje stappen in Breda. De eerste elftalspeler van voetbalclub DFC en zijn vrienden vroegen Andy D. waarom hij een jongen had geslagen.

De Bredanaar stak daarop meteen op Pluijmert in. Die overleed ter plekke. Enkele minuten na het misdrijf werd D. al door de politie aangehouden, op aanwijzing van omstanders en vrienden van Pluijmert.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.