gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoeken in moordzaak Pluijmert nog niet klaar

095498147f7182e74931302c8b39e739

Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.


Dit bleek vanmiddag tijdens de derde pro forma zitting bij de rechtbank in Breda. Een DNA-onderzoek naar het moordwapen wordt binnenkort uitgevoerd door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut.

Dat onderzoek is nodig om vast te stellen of er andere sporen op zitten dan die van de verdachte, het slachtoffer en een 18-jarige jongen, die kort voor de fatale steekpartij door D. geslagen werd.


Zes ooggetuigen
Op een zitting in mei suggereerde de advocaat van Andy D. dat zijn cliënt het mes wellicht "alleen maar had opgeraapt". De officier van justitie wees er destijds al op, dat zes ooggetuigen D. als dader aanwezen.


Omdat de verdachte onderzoek naar zijn geestvermogens weigert gelaste de Bredase rechtbank al in mei, dat hij naar het Pieter Baan Centrum moet om daar geobserveerd ter worden. Vanmiddag werd bekend, dat dat pas kan vanaf 22 augustus.

Na zeven weken observatie verwacht het PBC op 14 november het onderzoeksrapport af te ronden. De rechtbank hoopt tijdens een nieuwe pro forma zitting, op 31 oktober, een datum te kunnen vaststellen voor inhoudelijke behandeling.

De 23-jarige Paul Pluijmert kwam om het leven in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar, na een avondje stappen in Breda. De eerste elftalspeler van voetbalclub DFC en zijn vrienden vroegen Andy D. waarom hij een jongen had geslagen.

De Bredanaar stak daarop meteen op Pluijmert in. Die overleed ter plekke. Enkele minuten na het misdrijf werd D. al door de politie aangehouden, op aanwijzing van omstanders en vrienden van Pluijmert.

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.