gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onderzoeken in moordzaak Pluijmert nog niet klaar

095498147f7182e74931302c8b39e739.jpg

Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de 36-jarige Andy D. zich moet verantwoorden voor het doodsteken van Dordtenaar Paul Pluijmert, eind vorig jaar in Breda. Er moeten nog twee onderzoeken plaatsvinden.


Dit bleek vanmiddag tijdens de derde pro forma zitting bij de rechtbank in Breda. Een DNA-onderzoek naar het moordwapen wordt binnenkort uitgevoerd door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut.

Dat onderzoek is nodig om vast te stellen of er andere sporen op zitten dan die van de verdachte, het slachtoffer en een 18-jarige jongen, die kort voor de fatale steekpartij door D. geslagen werd.


Zes ooggetuigen
Op een zitting in mei suggereerde de advocaat van Andy D. dat zijn cliënt het mes wellicht "alleen maar had opgeraapt". De officier van justitie wees er destijds al op, dat zes ooggetuigen D. als dader aanwezen.


Omdat de verdachte onderzoek naar zijn geestvermogens weigert gelaste de Bredase rechtbank al in mei, dat hij naar het Pieter Baan Centrum moet om daar geobserveerd ter worden. Vanmiddag werd bekend, dat dat pas kan vanaf 22 augustus.

Na zeven weken observatie verwacht het PBC op 14 november het onderzoeksrapport af te ronden. De rechtbank hoopt tijdens een nieuwe pro forma zitting, op 31 oktober, een datum te kunnen vaststellen voor inhoudelijke behandeling.

De 23-jarige Paul Pluijmert kwam om het leven in de nacht van 3 op 4 november vorig jaar, na een avondje stappen in Breda. De eerste elftalspeler van voetbalclub DFC en zijn vrienden vroegen Andy D. waarom hij een jongen had geslagen.

De Bredanaar stak daarop meteen op Pluijmert in. Die overleed ter plekke. Enkele minuten na het misdrijf werd D. al door de politie aangehouden, op aanwijzing van omstanders en vrienden van Pluijmert.

Lees ook

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”