gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Onenigheid in raad Papendrecht over bouw nieuwe schoolgebouwen

fd68d4375ab9cf190f14d78bf289c3b1.jpg

Oppositiepartijen in de Papendrechtse raad vinden dat er te veel risico’s kleven aan het besluit voor de bouw van nieuwe schoolgebouwen voor het Willem de Zwijger College en De Lage Waard. Dit bleek donderdag tijdens een oordeelsvormende vergadering.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Alle partijen zijn het erover eens dat goede schoolgebouwen belangrijk zijn, maar over de gevolgen van het voorstel van het college verschillen de meningen sterk. De coalitiepartijen staan wel achter het voorstel.

GroenLinks, PvdA, D66 en OP vinden de dekking niet realistisch en denken dat er andere uitgaven straks niet mogelijk zijn, de lasten voor de inwoners omhoog gaan en dat er te veel bezuinigd moet worden. Chris Grimmius (GroenLinks) gaf aan dat dit besluit tot 2093 effecten heeft en dat hij angst heeft voor de gevolgen van dit besluit.

Trijntje van Es (D66) vond dat in het voorstel wordt ‘rondgerekend’ en stelt voor om het besluit te splitsen: nu eerst besluiten om de eerste twee fases uit te voeren (investering ongeveer 10 miljoen) en daarna pas te besluiten tot de volgende fases.

De coalitiepartijen kijken hier anders naar. Zij vinden de dekking in orde en goed onderbouwd door het college. Andere investeringen kunnen volgens de fracties van CDA, VVD, PAB, SGP en CU nog steeds gedaan worden. Martin Verweij (PAB) gaf aan dat met nieuwbouw hoge onderhoudskosten worden voorkomen. Ardjan Boersma (SGP) gaf aan dat dit besluit ‘de sleutel is naar prachtige nieuwe scholen, maar ook naar andere ruimtelijke plannen.’

Het college begrijpt de zorgen over risico’s. Wethouder Onderwijs Arjan Kosten(SGP) vond dat je niet alle risico’s kunt tackelen en dat nu niet kiezen de zaken verder op slot zou zetten. Wethouder Jan Dirk van der Borg (CDA) gaf aan dat Papendrecht tijdig is begonnen met sparen en dat we deze plannen zullen kunnen betalen.

Op 6 maart neemt de gemeenteraad een besluit over het voorstel.

Deze publicatie verscheen eerder op de website van onze mediapartner RTV Papendrecht.

Lees meer over:

Lees ook

THUMB ARTIKEL.png

Zoektocht naar dé geluiden uit de Drechtsteden: ‘Wat maakt bijvoorbeeld Sliedrecht Sliedrecht?’

Schapen op de dijk, supporters van de plaatselijke FC, de trein die voorbij raast en het water met de bijbehorende schepen. Het zijn zo al wat geluiden die voor Dordtenaren bekend voorkomen. Maar welke geluiden kenmerken juist de andere Drechtsteden? Geluidskunstenaar Elise ‘t Hart verzamelt geluiden uit de regio voor een bijzonder geluidskunstwerk dat te horen zal zijn in de binnentuin van het Dordthuis.

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.