gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online editie Bachfestival Dordrecht 2020

6acef666a55605cfa33cd7e1490f6862.jpg

Het Bachfestival in Dordrecht op vrijdag 26 juni gaat door. In samenwerking met de gemeente Dordrecht en NPO Radio 4 komt er een online versie van het festival.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De livestream en uitzending van de NTR zijn gratis te volgen. Op vrijdag 26 juni gaat een nieuwe compositie van Oene van Geel op het Bachorgel in de Grote Kerk in première, en op zaterdag 27 juni klinkt de hele dag live muziek vanaf festivallocatie Dordtyart.

Veel festivals moesten dit jaar hun edities annuleren. Dat goldt ook bijna voor het grootste Bachfestival van Nederland. "In tien dagen tijd meer dan 10.000 bezoekers ontvangen voor ons festival was onmogelijk in deze moeilijke periode, maar je wilt als festival natuurlijk alles doen om toch het publiek en de musici een podium te bieden in deze roerige tijden", aldus artistiek directeur Marieke Hopman.

Daarom besloot het Bachfestival online te gaan in aangepaste vorm. Online bezoekers kunnen zowel nieuwe als oude muziek verwachten. Het festival meldt dat zowel jong talent als gevestigde namen uitvoeringen van Bach en compleet nieuw werk brengen. Tussen deze concerten gaat het festival met mensen uit verschillende disciplines uit de sector in gesprek.

De organisatie van het Bachfestival zat direct na de eerste coronamaatregelen in maart om de tafel met zijn belangrijkste sponsor, de gemeente Dordrecht. Wethouder Cultuur Piet Sleeking:"Het Bachfestival is voor mij altijd een hoogtepunt in het brede aanbod van concerten in Dordrecht. Hoge kwaliteit en verrassende verbindingen. Daarom ben ik heel blij dat het festival in een andere vorm toch doorgang kan vinden."

Sleeking spreekt van een voorbeeld voor de cultuursector. “Er wordt op dit moment vooral gesproken over financiële steun. Maar het is natuurlijk minstens zo belangrijk dat kunstenaars ook aan het werk kunnen blijven, dat ze publiek blijven bereiken. Daar heeft het Bachfestival een mooie vorm voor gevonden", aldus de wethouder.

Normaal gesproken is het Bachfestival een tweejaarlijks festival. Toch is besloten het festival in 2021 terug te laten komen naar Dordrecht. 25 t/m 27 juni 2021 zijn er, als de situatie dat toelaat, verscheidene live optredens op diverse locaties in de stad. Meer informatie over de online editie van 2020 is te vinden op de website van het festival.

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.