Dordrecht, Netherlands

Online editie Bachfestival Dordrecht 2020

Het Bachfestival in Dordrecht op vrijdag 26 juni gaat door. In samenwerking met de gemeente Dordrecht en NPO Radio 4 komt er een online versie van het festival.
Vivian Rutte | 7 mei 2020 15:07 | Aangepast op 7 mei 2020 15:07
De livestream en uitzending van de NTR zijn gratis te volgen. Op vrijdag 26 juni gaat een nieuwe compositie van Oene van Geel op het Bachorgel in de Grote Kerk in première, en op zaterdag 27 juni klinkt de hele dag live muziek vanaf festivallocatie Dordtyart.

Veel festivals moesten dit jaar hun edities annuleren. Dat goldt ook bijna voor het grootste Bachfestival van Nederland. "In tien dagen tijd meer dan 10.000 bezoekers ontvangen voor ons festival was onmogelijk in deze moeilijke periode, maar je wilt als festival natuurlijk alles doen om toch het publiek en de musici een podium te bieden in deze roerige tijden", aldus artistiek directeur Marieke Hopman.

Daarom besloot het Bachfestival online te gaan in aangepaste vorm. Online bezoekers kunnen zowel nieuwe als oude muziek verwachten. Het festival meldt dat zowel jong talent als gevestigde namen uitvoeringen van Bach en compleet nieuw werk brengen. Tussen deze concerten gaat het festival met mensen uit verschillende disciplines uit de sector in gesprek.

De organisatie van het Bachfestival zat direct na de eerste coronamaatregelen in maart om de tafel met zijn belangrijkste sponsor, de gemeente Dordrecht. Wethouder Cultuur Piet Sleeking:"Het Bachfestival is voor mij altijd een hoogtepunt in het brede aanbod van concerten in Dordrecht. Hoge kwaliteit en verrassende verbindingen. Daarom ben ik heel blij dat het festival in een andere vorm toch doorgang kan vinden."

Sleeking spreekt van een voorbeeld voor de cultuursector. “Er wordt op dit moment vooral gesproken over financiële steun. Maar het is natuurlijk minstens zo belangrijk dat kunstenaars ook aan het werk kunnen blijven, dat ze publiek blijven bereiken. Daar heeft het Bachfestival een mooie vorm voor gevonden", aldus de wethouder.

Normaal gesproken is het Bachfestival een tweejaarlijks festival. Toch is besloten het festival in 2021 terug te laten komen naar Dordrecht. 25 t/m 27 juni 2021 zijn er, als de situatie dat toelaat, verscheidene live optredens op diverse locaties in de stad. Meer informatie over de online editie van 2020 is te vinden op de website van het festival.

Lees ook

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...

Zondag op TV Dordrecht: 'In gesprek met de stad' over Johan de Witt anno 2025

'In gesprek met de stad' staat ook komende zondag geheel in het teken van Johan de Witt, de beroemde...

Open Monumentendag 2025: deze monumenten mag je dit jaar niet missen

Altijd al binnen willen kijken in historische panden? Dit weekend is het jaarlijkse Open Monumentend...

Kuijt doet beroep op supporters na ongeregeldheden: 'Elkaar zo goed mogelijk corrigeren'

FC Den Bosch - FC Dordrecht werd vrijdagavond volledig overschaduwd door ongeregeldheden. Daarbij ra...

FC Dordrecht pakt punt op knotsgekke, maar ook trieste avond in Den Bosch

FC Dordrecht heeft een punt overgehouden aan een bizarre ontmoeting met en bij FC Den Bosch: 3-3. We...