gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online editie Bachfestival Dordrecht 2020

6acef666a55605cfa33cd7e1490f6862.jpg

Het Bachfestival in Dordrecht op vrijdag 26 juni gaat door. In samenwerking met de gemeente Dordrecht en NPO Radio 4 komt er een online versie van het festival.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De livestream en uitzending van de NTR zijn gratis te volgen. Op vrijdag 26 juni gaat een nieuwe compositie van Oene van Geel op het Bachorgel in de Grote Kerk in première, en op zaterdag 27 juni klinkt de hele dag live muziek vanaf festivallocatie Dordtyart.

Veel festivals moesten dit jaar hun edities annuleren. Dat goldt ook bijna voor het grootste Bachfestival van Nederland. "In tien dagen tijd meer dan 10.000 bezoekers ontvangen voor ons festival was onmogelijk in deze moeilijke periode, maar je wilt als festival natuurlijk alles doen om toch het publiek en de musici een podium te bieden in deze roerige tijden", aldus artistiek directeur Marieke Hopman.

Daarom besloot het Bachfestival online te gaan in aangepaste vorm. Online bezoekers kunnen zowel nieuwe als oude muziek verwachten. Het festival meldt dat zowel jong talent als gevestigde namen uitvoeringen van Bach en compleet nieuw werk brengen. Tussen deze concerten gaat het festival met mensen uit verschillende disciplines uit de sector in gesprek.

De organisatie van het Bachfestival zat direct na de eerste coronamaatregelen in maart om de tafel met zijn belangrijkste sponsor, de gemeente Dordrecht. Wethouder Cultuur Piet Sleeking:"Het Bachfestival is voor mij altijd een hoogtepunt in het brede aanbod van concerten in Dordrecht. Hoge kwaliteit en verrassende verbindingen. Daarom ben ik heel blij dat het festival in een andere vorm toch doorgang kan vinden."

Sleeking spreekt van een voorbeeld voor de cultuursector. “Er wordt op dit moment vooral gesproken over financiële steun. Maar het is natuurlijk minstens zo belangrijk dat kunstenaars ook aan het werk kunnen blijven, dat ze publiek blijven bereiken. Daar heeft het Bachfestival een mooie vorm voor gevonden", aldus de wethouder.

Normaal gesproken is het Bachfestival een tweejaarlijks festival. Toch is besloten het festival in 2021 terug te laten komen naar Dordrecht. 25 t/m 27 juni 2021 zijn er, als de situatie dat toelaat, verscheidene live optredens op diverse locaties in de stad. Meer informatie over de online editie van 2020 is te vinden op de website van het festival.

Lees ook

f44393c2-cb5d-4ffb-b2f5-398cc7bd4b68.jpeg

LIVE

Dit is Koningsdag: van aubade tot aan dancefeest

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag staat bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.