gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online editie Bachfestival Dordrecht 2020

6acef666a55605cfa33cd7e1490f6862.jpg

Het Bachfestival in Dordrecht op vrijdag 26 juni gaat door. In samenwerking met de gemeente Dordrecht en NPO Radio 4 komt er een online versie van het festival.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De livestream en uitzending van de NTR zijn gratis te volgen. Op vrijdag 26 juni gaat een nieuwe compositie van Oene van Geel op het Bachorgel in de Grote Kerk in première, en op zaterdag 27 juni klinkt de hele dag live muziek vanaf festivallocatie Dordtyart.

Veel festivals moesten dit jaar hun edities annuleren. Dat goldt ook bijna voor het grootste Bachfestival van Nederland. "In tien dagen tijd meer dan 10.000 bezoekers ontvangen voor ons festival was onmogelijk in deze moeilijke periode, maar je wilt als festival natuurlijk alles doen om toch het publiek en de musici een podium te bieden in deze roerige tijden", aldus artistiek directeur Marieke Hopman.

Daarom besloot het Bachfestival online te gaan in aangepaste vorm. Online bezoekers kunnen zowel nieuwe als oude muziek verwachten. Het festival meldt dat zowel jong talent als gevestigde namen uitvoeringen van Bach en compleet nieuw werk brengen. Tussen deze concerten gaat het festival met mensen uit verschillende disciplines uit de sector in gesprek.

De organisatie van het Bachfestival zat direct na de eerste coronamaatregelen in maart om de tafel met zijn belangrijkste sponsor, de gemeente Dordrecht. Wethouder Cultuur Piet Sleeking:"Het Bachfestival is voor mij altijd een hoogtepunt in het brede aanbod van concerten in Dordrecht. Hoge kwaliteit en verrassende verbindingen. Daarom ben ik heel blij dat het festival in een andere vorm toch doorgang kan vinden."

Sleeking spreekt van een voorbeeld voor de cultuursector. “Er wordt op dit moment vooral gesproken over financiële steun. Maar het is natuurlijk minstens zo belangrijk dat kunstenaars ook aan het werk kunnen blijven, dat ze publiek blijven bereiken. Daar heeft het Bachfestival een mooie vorm voor gevonden", aldus de wethouder.

Normaal gesproken is het Bachfestival een tweejaarlijks festival. Toch is besloten het festival in 2021 terug te laten komen naar Dordrecht. 25 t/m 27 juni 2021 zijn er, als de situatie dat toelaat, verscheidene live optredens op diverse locaties in de stad. Meer informatie over de online editie van 2020 is te vinden op de website van het festival.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.