gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online editie Bachfestival Dordrecht 2020

6acef666a55605cfa33cd7e1490f6862

Het Bachfestival in Dordrecht op vrijdag 26 juni gaat door. In samenwerking met de gemeente Dordrecht en NPO Radio 4 komt er een online versie van het festival.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De livestream en uitzending van de NTR zijn gratis te volgen. Op vrijdag 26 juni gaat een nieuwe compositie van Oene van Geel op het Bachorgel in de Grote Kerk in première, en op zaterdag 27 juni klinkt de hele dag live muziek vanaf festivallocatie Dordtyart.

Veel festivals moesten dit jaar hun edities annuleren. Dat goldt ook bijna voor het grootste Bachfestival van Nederland. "In tien dagen tijd meer dan 10.000 bezoekers ontvangen voor ons festival was onmogelijk in deze moeilijke periode, maar je wilt als festival natuurlijk alles doen om toch het publiek en de musici een podium te bieden in deze roerige tijden", aldus artistiek directeur Marieke Hopman.

Daarom besloot het Bachfestival online te gaan in aangepaste vorm. Online bezoekers kunnen zowel nieuwe als oude muziek verwachten. Het festival meldt dat zowel jong talent als gevestigde namen uitvoeringen van Bach en compleet nieuw werk brengen. Tussen deze concerten gaat het festival met mensen uit verschillende disciplines uit de sector in gesprek.

De organisatie van het Bachfestival zat direct na de eerste coronamaatregelen in maart om de tafel met zijn belangrijkste sponsor, de gemeente Dordrecht. Wethouder Cultuur Piet Sleeking:"Het Bachfestival is voor mij altijd een hoogtepunt in het brede aanbod van concerten in Dordrecht. Hoge kwaliteit en verrassende verbindingen. Daarom ben ik heel blij dat het festival in een andere vorm toch doorgang kan vinden."

Sleeking spreekt van een voorbeeld voor de cultuursector. “Er wordt op dit moment vooral gesproken over financiële steun. Maar het is natuurlijk minstens zo belangrijk dat kunstenaars ook aan het werk kunnen blijven, dat ze publiek blijven bereiken. Daar heeft het Bachfestival een mooie vorm voor gevonden", aldus de wethouder.

Normaal gesproken is het Bachfestival een tweejaarlijks festival. Toch is besloten het festival in 2021 terug te laten komen naar Dordrecht. 25 t/m 27 juni 2021 zijn er, als de situatie dat toelaat, verscheidene live optredens op diverse locaties in de stad. Meer informatie over de online editie van 2020 is te vinden op de website van het festival.

Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.