gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online stadsforum geopend

De gemeente Dordrecht is vandaag gestart met een online discussieplatform. Inwoners en gemeente kunnen elkaar wensen voorleggen en argumenten uitwisselen. Het platform kan de gemeente nieuwe inzichten geven in actuele kwesties.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht moet meer hoger onderwijs worden aangeboden en wat kan de gemeente doen om nog duurzamer te worden? zijn twee van de discussies die vandaag zijn gestart op discussieplatform Argu. Meepraten is een laagdrempelige manier om gemeentelijk beleid te beïnvloeden. Je kan niet alleen aangeven of je het met een stelling eens of oneens bent, maar je kan je keuze ook beargumenteren. Anderen kunnen argumenten ook naar boven in de discussie plaatsen. Zo zie je welke mening door veel mensen wordt gedeeld.




Het is de bedoeling dat raadsleden de discussies volgen om te zien wat er in de stad leeft. De raad beslist of er wat mee wordt gedaan. Het platform is adviserend.




Een paar andere gemeenten maken ook gebruik van het platform. Daar bleek het lastig te zijn om regelmatig nieuwe discussiepunten te bedenken. Argu gaat daarom het nieuws in Dordrecht volgen en de gemeente adviseren in de onderwerpkeuze.




De gemeente gaat het platform een jaar uitproberen en betaalt daarvoor 20.000 euro.

Lees ook

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.