gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online stadsforum geopend

De gemeente Dordrecht is vandaag gestart met een online discussieplatform. Inwoners en gemeente kunnen elkaar wensen voorleggen en argumenten uitwisselen. Het platform kan de gemeente nieuwe inzichten geven in actuele kwesties.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht moet meer hoger onderwijs worden aangeboden en wat kan de gemeente doen om nog duurzamer te worden? zijn twee van de discussies die vandaag zijn gestart op discussieplatform Argu. Meepraten is een laagdrempelige manier om gemeentelijk beleid te beïnvloeden. Je kan niet alleen aangeven of je het met een stelling eens of oneens bent, maar je kan je keuze ook beargumenteren. Anderen kunnen argumenten ook naar boven in de discussie plaatsen. Zo zie je welke mening door veel mensen wordt gedeeld.




Het is de bedoeling dat raadsleden de discussies volgen om te zien wat er in de stad leeft. De raad beslist of er wat mee wordt gedaan. Het platform is adviserend.




Een paar andere gemeenten maken ook gebruik van het platform. Daar bleek het lastig te zijn om regelmatig nieuwe discussiepunten te bedenken. Argu gaat daarom het nieuws in Dordrecht volgen en de gemeente adviseren in de onderwerpkeuze.




De gemeente gaat het platform een jaar uitproberen en betaalt daarvoor 20.000 euro.

Lees ook

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.