gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online stadsforum geopend

De gemeente Dordrecht is vandaag gestart met een online discussieplatform. Inwoners en gemeente kunnen elkaar wensen voorleggen en argumenten uitwisselen. Het platform kan de gemeente nieuwe inzichten geven in actuele kwesties.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht moet meer hoger onderwijs worden aangeboden en wat kan de gemeente doen om nog duurzamer te worden? zijn twee van de discussies die vandaag zijn gestart op discussieplatform Argu. Meepraten is een laagdrempelige manier om gemeentelijk beleid te beïnvloeden. Je kan niet alleen aangeven of je het met een stelling eens of oneens bent, maar je kan je keuze ook beargumenteren. Anderen kunnen argumenten ook naar boven in de discussie plaatsen. Zo zie je welke mening door veel mensen wordt gedeeld.




Het is de bedoeling dat raadsleden de discussies volgen om te zien wat er in de stad leeft. De raad beslist of er wat mee wordt gedaan. Het platform is adviserend.




Een paar andere gemeenten maken ook gebruik van het platform. Daar bleek het lastig te zijn om regelmatig nieuwe discussiepunten te bedenken. Argu gaat daarom het nieuws in Dordrecht volgen en de gemeente adviseren in de onderwerpkeuze.




De gemeente gaat het platform een jaar uitproberen en betaalt daarvoor 20.000 euro.

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.