gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Online stadsforum geopend

De gemeente Dordrecht is vandaag gestart met een online discussieplatform. Inwoners en gemeente kunnen elkaar wensen voorleggen en argumenten uitwisselen. Het platform kan de gemeente nieuwe inzichten geven in actuele kwesties.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In Dordrecht moet meer hoger onderwijs worden aangeboden en wat kan de gemeente doen om nog duurzamer te worden? zijn twee van de discussies die vandaag zijn gestart op discussieplatform Argu. Meepraten is een laagdrempelige manier om gemeentelijk beleid te beïnvloeden. Je kan niet alleen aangeven of je het met een stelling eens of oneens bent, maar je kan je keuze ook beargumenteren. Anderen kunnen argumenten ook naar boven in de discussie plaatsen. Zo zie je welke mening door veel mensen wordt gedeeld.




Het is de bedoeling dat raadsleden de discussies volgen om te zien wat er in de stad leeft. De raad beslist of er wat mee wordt gedaan. Het platform is adviserend.




Een paar andere gemeenten maken ook gebruik van het platform. Daar bleek het lastig te zijn om regelmatig nieuwe discussiepunten te bedenken. Argu gaat daarom het nieuws in Dordrecht volgen en de gemeente adviseren in de onderwerpkeuze.




De gemeente gaat het platform een jaar uitproberen en betaalt daarvoor 20.000 euro.

Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”