gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ontbijten op hoog niveau

6cafed0083cc75eef16f3f3dc73e9a43.jpg

Zondagochtend werd er door 32 mensen in Dordt op hoog niveau ontbeten.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Nobel's Brood bedacht om op de toren van de Grote Kerk een ontbijt te serveren. "Wij serveren al langer ontbijten op verschillende plekken in de stad, en hier op de toren leek het ons gewoon leuk om deze plek ook eens te gebruiken als ontbijt-plek", aldus Willemijn Nobel. "En we hebben er ook nog een goed doel aan verbonden. Met een deel van de opbrengst gaan we een picknickbank bekostigen en die zal in overleg met de gemeente ergens in de stad geplaatst worden. Zo kan er een plek in de stad onstaan waar mensen elkaar ontmoeten en gewoon gezellig bij elkaar kunnen zijn". In twee rondes van elk 16 personen werden de ontbijtgasten onthaald op vers brood en koffie die aan de voet van de Grote Kerk gezet werd. Om deel te kunnen nemen aan het ontbijt moesten er wel 275 traptreden beklommen worden.

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.