gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ontbijten op hoog niveau

6cafed0083cc75eef16f3f3dc73e9a43.jpg

Zondagochtend werd er door 32 mensen in Dordt op hoog niveau ontbeten.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Nobel's Brood bedacht om op de toren van de Grote Kerk een ontbijt te serveren. "Wij serveren al langer ontbijten op verschillende plekken in de stad, en hier op de toren leek het ons gewoon leuk om deze plek ook eens te gebruiken als ontbijt-plek", aldus Willemijn Nobel. "En we hebben er ook nog een goed doel aan verbonden. Met een deel van de opbrengst gaan we een picknickbank bekostigen en die zal in overleg met de gemeente ergens in de stad geplaatst worden. Zo kan er een plek in de stad onstaan waar mensen elkaar ontmoeten en gewoon gezellig bij elkaar kunnen zijn". In twee rondes van elk 16 personen werden de ontbijtgasten onthaald op vers brood en koffie die aan de voet van de Grote Kerk gezet werd. Om deel te kunnen nemen aan het ontbijt moesten er wel 275 traptreden beklommen worden.

Lees ook

Hans van de Bunte Onderwijsmuseum foto Christian van Houwelingen.jpg

Blijdschap bij het Onderwijsmuseum: ‘Iedereen sprong van zijn kruk gisteren’

De Tweede Kamer heeft besloten tóch geld uit te trekken voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. En dat goede nieuws zorgt voor blije gezichten bij de het museum. “Ik kan nu eindelijk weer met tentoonstellingen bezig zijn. Gewoon met de inhoud aan de slag waarvoor je bent aangenomen en waarvoor je ook je werk het liefst verricht”, vertelt interim-directeur Hans van de Bunte enthousiast.

opma verkiezingen.png

Ad peilt de stemming na gemeenteraadsverkiezingen: ‘Nu moeten de partijen het laten zien’

De stemmen zijn geteld en GroenLinks-PvdA en de VVD zijn met beide 6 zetels de grootste Dordtse partijen. Een week na de gemeenteraadsverkiezingen gaat Ad van den Herik op zoek naar de mening van de kiezers. Wat moet er volgens hen als eerste worden aangepakt in Dordrecht? Daarnaast is de vraag hoe de partijen nader tot elkaar kunnen komen in de formatie van een nieuw college.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

13-jarig meisje in Alblasserdam verkracht, Brabander bekent

Een man uit Oosterhout zou tientallen jonge kinderen hebben bedreigd en eiste seksfoto’s van ze, zelfs als ze op school zaten. Ook wordt hij verdacht van verkrachting van een minderjarig meisje in Alblasserdam. Maar waarom hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, dat weet hij niet. Deskundigen zien een pedofiele stoornis bij hem en ze adviseren daarom een of andere vorm van tbs. "Ik heb hulp nodig", zegt B. zelf.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

hennepkwekerijZWI.png

168 hennepplanten aangetroffen in woning, pand gesloten

Een woning aan de Mimosastraat in Zwijndrecht is door burgemeester Anink voor drie maanden gesloten. In het pand is een hennepkwekerij gevonden met maar liefst 168 hennepplanten.

foto bever rijnmond 2jpg

Andy moet hard remmen voor overstekende bever: 'Ik dacht: wat is dit nou voor rare kat'

Andy Westhoff beleefde maandagavond een opmerkelijk moment toen hij naar huis reed. Bij een rotonde in Dordrecht moest hij plotseling hard op de rem trappen voor een dier op de weg. Wat hij in eerste instantie aanzag voor een vreemde kat, bleek een heel ander dier te zijn.