Dordrecht, Netherlands

Ontmoetingsplek in Dubbeldam geopend

Wethouder Karin Lambrechts opende vanochtend het project Dubbeldammers voor Dubbeldammers, een initiatief dat bedoeld is voor mensen die alleen zijn, maar graag anderen willen ontmoeten.
Peter Tromp | 11 september 2017 12:24 | Aangepast op 11 september 2017 12:24
Oprichtster Brigitte van Eeuwijk: ,,De Dordtse wijken Sterrenburg, Krispijn en Stadspolders hebben dit soort initiatieven al, dus ik vond dat Dubbeldam niet achter kon blijven. Bezoekers kunnen zelf bepalen wat we gaan doen. Van postzegels uitwisselen tot spelletjes en van samen koken tot aan koffie drinken."

Ondanks dat eenzaamheid misschien alleen geassocieerd wordt met senioren, voelen veel mensen, ongeacht hun leeftijd, zich alleen. ,,Uit onderzoek blijkt dat een derde van de Dordtenaren zich wel eens eenzaam voelt. De mens is een gezelschapsdier. Daarom is deze plek die voor ontmoeting zorgt en dichtbij is, zo belangrijk," aldus de wethouder.

Elke dinsdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen buurtgenoten samenkomen in het het Rode Kruisgebouw aan de Dubbelsteijnlaan-West 43.


Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...