Dordrecht, Netherlands

Ontmoetingsplek in Dubbeldam geopend

Wethouder Karin Lambrechts opende vanochtend het project Dubbeldammers voor Dubbeldammers, een initiatief dat bedoeld is voor mensen die alleen zijn, maar graag anderen willen ontmoeten.
Peter Tromp | 11 september 2017 12:24 | Aangepast op 11 september 2017 12:24
Oprichtster Brigitte van Eeuwijk: ,,De Dordtse wijken Sterrenburg, Krispijn en Stadspolders hebben dit soort initiatieven al, dus ik vond dat Dubbeldam niet achter kon blijven. Bezoekers kunnen zelf bepalen wat we gaan doen. Van postzegels uitwisselen tot spelletjes en van samen koken tot aan koffie drinken."

Ondanks dat eenzaamheid misschien alleen geassocieerd wordt met senioren, voelen veel mensen, ongeacht hun leeftijd, zich alleen. ,,Uit onderzoek blijkt dat een derde van de Dordtenaren zich wel eens eenzaam voelt. De mens is een gezelschapsdier. Daarom is deze plek die voor ontmoeting zorgt en dichtbij is, zo belangrijk," aldus de wethouder.

Elke dinsdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen buurtgenoten samenkomen in het het Rode Kruisgebouw aan de Dubbelsteijnlaan-West 43.


Lees ook

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...