gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ontploffing is geen aanslag

De auto die vannacht ontplofte op de Noordendijk is niet opgeblazen met een explosief. Dat zegt de politie, die onrust in de buurt weg wil nemen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De politie hield vannacht wel rekening met een soort van bom die onder of in de auto zou zijn bevestigd. Op straat gaat het verhaal dat de auto was opgevoerd, waardoor hij tijdelijk over veel meer vermogen kon beschikken. Mogelijk was er een storing in dat systeem. Maar dat is vooralsnog niet bevestigd. De politie komt later vandaag met meer informatie.

Over de toestand van de bestuurder is nog geen nieuws. Hij lag een eind verder op straat. Vermoedlijk kon hij zelf uit de auto komen. Hij is gewond.

Veel buurtbewoners hebben de klap aan het begin van de nacht gehoord. De auto op de Noordendijk in de Vogelbuurt stond direct in brand. Het dak van de auto is omhoog gedrukt. Alle ruiten vlogen eruit. Het glas lag op de naastgelegen dijk. Een busje langs de kant van de weg raakte zwaar beschadigd. Ruiten van naastgelegen flatwoningen bleven onbeschadigd.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.