gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ontploffing is geen aanslag

De auto die vannacht ontplofte op de Noordendijk is niet opgeblazen met een explosief. Dat zegt de politie, die onrust in de buurt weg wil nemen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De politie hield vannacht wel rekening met een soort van bom die onder of in de auto zou zijn bevestigd. Op straat gaat het verhaal dat de auto was opgevoerd, waardoor hij tijdelijk over veel meer vermogen kon beschikken. Mogelijk was er een storing in dat systeem. Maar dat is vooralsnog niet bevestigd. De politie komt later vandaag met meer informatie.

Over de toestand van de bestuurder is nog geen nieuws. Hij lag een eind verder op straat. Vermoedlijk kon hij zelf uit de auto komen. Hij is gewond.

Veel buurtbewoners hebben de klap aan het begin van de nacht gehoord. De auto op de Noordendijk in de Vogelbuurt stond direct in brand. Het dak van de auto is omhoog gedrukt. Alle ruiten vlogen eruit. Het glas lag op de naastgelegen dijk. Een busje langs de kant van de weg raakte zwaar beschadigd. Ruiten van naastgelegen flatwoningen bleven onbeschadigd.

Lees ook

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.