Dordrecht, Netherlands

Ontwerp Huis van Stad en Regio bekend

Het Deense architectenbureau Schmidt Hammer Lassen heeft de prijsvraag Huis van Stad en Regio Dordrecht gewonnen. De gemeente schreef de prijsvraag uit omdat het huidige stadskantoor verouderd is en vanaf 2023 niet meer aan de wettelijke eisen voor kantoren voldoet.
Marjolein Vos | 8 april 2020 10:23 | Aangepast op 8 april 2020 10:23

Uit 34 ingezonden ideeën werden vier architectenbureaus uitgekozen. Zij mochten hun ontwerp verder uitwerken. De onafhankelijke vakjury wees het plan van Schmidt Hammer Lassen unaniem aan als winnaar.

"Voorgesteld wordt een elegant, prismavormig gebouw met veel glas en een intiem parkje aan de westzijde. Het eindresultaat is een optimistisch gebouw als toekomstig monument van Dordrecht,'' laat de jury weten.

Het nieuwe pand komt te staan op de plek van het oude belastingkantoorgebouw aan de Spuiboulevard. Naast ruimte aan de ambtelijke organisatie van de gemeente en de Drechtsteden gaat het nieuwe gebouw ook plaats bieden aan Dordrecht Marketing/VVV en de bibliotheek.


Lees ook

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...

Steekpartij in gevangenis blijkt poging tot zelfdoding, hulpdiensten uitgerukt

Hulpdiensten zijn dinsdag rond het middaguur uitgerukt naar de gevangenis in Dordrecht vanwege een v...

Meer dan 175 buitenkunstwerken: binnenstad telt er vijftig, Crabbehof maar één

Hoe kan kunst in de buitenruimte de komende jaren beter verdeeld worden over Dordrecht? Met die vraa...

Overlast en rommel in en om Sophiapark, tientallen boetes uitgedeeld

Het mooie weer brengt niet alleen gezelligheid, maar ook overlast in en om het Ambachtse Sophiapark ...

Heb jij het RTV Dordrecht-magazine al gelezen?

Na televisie, radio, online en sociale media is de omroep nu ook actief 'op papier'. Sinds half mei ...

Jonge oplichters slaan toe: honderden mobieltjes gestolen met valse ID’s

Jonge fraudeurs uit Noord en Zuid-Holland hebben in Molenlanden op gewiekste wijze mobiele telefoons...