Dordrecht, Netherlands

Ontwerp Huis van Stad en Regio bekend

Het Deense architectenbureau Schmidt Hammer Lassen heeft de prijsvraag Huis van Stad en Regio Dordrecht gewonnen. De gemeente schreef de prijsvraag uit omdat het huidige stadskantoor verouderd is en vanaf 2023 niet meer aan de wettelijke eisen voor kantoren voldoet.
Marjolein Vos | 8 april 2020 10:23 | Aangepast op 8 april 2020 10:23

Uit 34 ingezonden ideeën werden vier architectenbureaus uitgekozen. Zij mochten hun ontwerp verder uitwerken. De onafhankelijke vakjury wees het plan van Schmidt Hammer Lassen unaniem aan als winnaar.

"Voorgesteld wordt een elegant, prismavormig gebouw met veel glas en een intiem parkje aan de westzijde. Het eindresultaat is een optimistisch gebouw als toekomstig monument van Dordrecht,'' laat de jury weten.

Het nieuwe pand komt te staan op de plek van het oude belastingkantoorgebouw aan de Spuiboulevard. Naast ruimte aan de ambtelijke organisatie van de gemeente en de Drechtsteden gaat het nieuwe gebouw ook plaats bieden aan Dordrecht Marketing/VVV en de bibliotheek.


Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...