Dordrecht, Netherlands

Onze Dordtse Freek Vonk heeft een nieuwe functie

Freek Vonk is benoemd tot 'Chief scout' van Scouting Nederland. Het is de eerste keer in 85 jaar dat iemand in Nederland deze functie bekleedt.
Sander de Jonge | 24 september 2021 11:22 | Aangepast op 24 september 2021 11:22
Een Chief Scout is de ambassadeur van de scouting en moedigt kinderen en jongeren aan om lid te worden. Professor Vonk schrijft op Facebook dat hij het zonde vindt dat zoveel kinderen binnen zitten, want buiten is zoveel te ontdekken. Hij wil kinderen inspireren ‘om hun grenzen te verleggen en uitdagende avonturen te beleven’.

Prof. dr. Freek Vonk is geboren in Dordrecht en hij is bioloog en wetenschapper. Vooral bekend om zijn kinderprogramma ‘Freeks Wilde Wereld’ en zijn bezoekjes met exotische dieren bij talkshows. Naast zijn mediabekendheid is hij ook professor op de Vrije Universiteit in Amsterdam.

De vorige en gelijk laatste Chief scout van Nederland was Jean Jacques Rambonnet van 1924 tot 1937. De functie is bedacht door Robert Baden-Powell, de grondlegger van de scouting en eerste Chief Scout. Nu mag Freek Vonk zich in het rijtje voegen en deelt dezelfde functie met Bear Grylls, bekend om zijn survivalprogramma ‘Ultimate Survival’.

De luchtscouts van Scouting Christiaan de Wet zijn ook enthousiast: “Superleuk! Freek Vonk is echt een fantastisch keuze als gezicht van scouting: enthousiast, avontuurlijk en zeer geliefd bij onze scouts. Dat de eerste Chief scout in 85 jaar bovendien uit Dordt komt, maakt het voor ons natuurlijk extra bijzonder.”

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...