gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook coffeeshops in de wijken

Het college wil twee coffeeshops laten vertrekken uit de binnenstad. Nu mogen deze shops zich nog niet vestigen in de wijken. Maar dat moet veranderen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het college wil coffeeshops spreiden over de stad. Er mogen er vijf zijn in Dordrecht. Volgens de nieuwe plannen zouden er maximaal drie in de binnenstad mogen zitten. Twee coffeeshophouders hebben al aangegeven te willen verhuizen.

Als geschikte locaties worden de randen van bedrijventerreinen en bebouwing genoemd. Ook langs ontsluitingswegen zouden coffeeshops gevestigd kunnen worden.

Het college erkent dat er bij coffeeshops in de wijken minder sociale controle is en er een aanzuigende werking van bezoekers van buiten Dordrecht kan ontstaan. Dat moet worden ondervangen door de exploitant.

De gemeenteraad heeft in juni vorig jaar door middel van een motie aan het college gevraagd een gebied buiten de binnenstad aan te wijzen waar coffeeshops zich zouden mogen vestigen.

Lees ook

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”