gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook coffeeshops in de wijken

Het college wil twee coffeeshops laten vertrekken uit de binnenstad. Nu mogen deze shops zich nog niet vestigen in de wijken. Maar dat moet veranderen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het college wil coffeeshops spreiden over de stad. Er mogen er vijf zijn in Dordrecht. Volgens de nieuwe plannen zouden er maximaal drie in de binnenstad mogen zitten. Twee coffeeshophouders hebben al aangegeven te willen verhuizen.

Als geschikte locaties worden de randen van bedrijventerreinen en bebouwing genoemd. Ook langs ontsluitingswegen zouden coffeeshops gevestigd kunnen worden.

Het college erkent dat er bij coffeeshops in de wijken minder sociale controle is en er een aanzuigende werking van bezoekers van buiten Dordrecht kan ontstaan. Dat moet worden ondervangen door de exploitant.

De gemeenteraad heeft in juni vorig jaar door middel van een motie aan het college gevraagd een gebied buiten de binnenstad aan te wijzen waar coffeeshops zich zouden mogen vestigen.

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.