gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook dit jaar weer geen Kerstmarkt

Hoewel we nu nog te maken hebben met zomerse temperaturen, heeft de gemeente alvast een beslissing genomen over hét Dordtse evenement in december. Vanwege de coronapandemie moest de Kerstmarkt vorig jaar geschrapt worden en ook dit jaar ziet de organisatie het somber in, ondanks de aangekondigde versoepelingen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“De Kerstmarkt Dordrecht trekt jaarlijks tussen de 350.000 en 400.000 bezoekers, uit binnen- en buitenland,” laten de gemeente Dordrecht en Dordrecht Marketing & Partners weten. "Bij dergelijke bezoekersaantallen is het onmogelijk om, bijvoorbeeld, aan de 1,5 meter-eis te voldoen, mocht die nog gelden. Omdat het evenement zich afspeelt in de openbare ruimte, zonder afscheidingen of hekken, zijn er ook geen mogelijkheden om te werken met reserveringen, sneltesten of vaccinatiebewijzen. Aanpassingen om dat mogelijk te maken vergen een aanpassing van het concept op een wijze die geen recht doet aan het evenement en het concept, maar vooral niet op een wijze die voldoet aan de verwachtingen van inwoners, bezoekers en deelnemers."

Wel sfeervol

De organisatoren bieden wel een alternatief aan: de Dordtse Decemberdagen. Die werden vorig jaar in het leven geroepen, maar konden niet volledig doorgaan zoals gepland. Onder meer de lichtjestocht in de binnenstad (het Dwaalspoor) moest voortijdig worden stopgezet, omdat er teveel mensen op af kwamen.

Dit jaar wordt er onder meer ingezet op extra aankleding, uitbreiding van de verlichting, straatmuziek en -theater en grotere kerstbomen. Wethouder Maarten Burggraaf is enthousiast over het alternatief: “Het is belangrijk dat we in de decemberperiode winkels en horeca in onze binnenstad, die een zware tijd hebben gehad, een steuntje in de rug geven. Ik denk dat de Dordtse Decemberdagen dat kunnen doen. Wij hebben nu anders dan in 2020 de gelegenheid te zien wat het oplevert als het gehele concept met alle voorgenomen onderdelen kan worden uitgevoerd.”

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.