gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in de Dordtse bussen draagt iedereen een mondkapje

7649f3beda4a4731602b6a83de129095

Mondkapjes in het openbaar vervoer zijn landelijk vanaf 1 juni verplicht. Dordtenaren lijken zich goed aan die regel te houden. "Er zijn er maar enkelen die geen mondkapje bij zich hebben", legt buschauffeur Melvin Gerard uit.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Aan de chauffeurs de taak om uit te leggen dat het bijna overal mogelijk is om mondkapjes te kopen. "Maar in de eerste week heb ik er één of twee daarvan gehad, verder neemt iedereen zijn verantwoordelijkheid."

Ook in de bus zijn maatregelen genomen om de kans op besmetting zo klein mogelijk te maken. Door de voordeur dicht te laten, blijven reizigers op minimaal twee meter afstand van de chauffeur. "Ze stappen nu bij deur 2 en 3 in, ook wordt in de bus aangegeven hoe je het beste afstand kunt bewaren."

Vervoersmaatschappij Qbuzz merkt dat de drukte in bussen al wat toeneemt. "Maar toch is dat vooral woon-werkverkeer", benadrukt Quinten Passchier van Qbuzz.

Lees ook

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.