gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in de Dordtse bussen draagt iedereen een mondkapje

7649f3beda4a4731602b6a83de129095

Mondkapjes in het openbaar vervoer zijn landelijk vanaf 1 juni verplicht. Dordtenaren lijken zich goed aan die regel te houden. "Er zijn er maar enkelen die geen mondkapje bij zich hebben", legt buschauffeur Melvin Gerard uit.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Aan de chauffeurs de taak om uit te leggen dat het bijna overal mogelijk is om mondkapjes te kopen. "Maar in de eerste week heb ik er één of twee daarvan gehad, verder neemt iedereen zijn verantwoordelijkheid."

Ook in de bus zijn maatregelen genomen om de kans op besmetting zo klein mogelijk te maken. Door de voordeur dicht te laten, blijven reizigers op minimaal twee meter afstand van de chauffeur. "Ze stappen nu bij deur 2 en 3 in, ook wordt in de bus aangegeven hoe je het beste afstand kunt bewaren."

Vervoersmaatschappij Qbuzz merkt dat de drukte in bussen al wat toeneemt. "Maar toch is dat vooral woon-werkverkeer", benadrukt Quinten Passchier van Qbuzz.

Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?