gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Dordt oppassen voor teken

Het aantal mensen dat de ziekte van Lyme oploopt als gevolg van een tekenbeet is de laatste 20 jaar verviervoudigd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat laat het RIVM weten aan het begin van 'De week van de teek'. Die wordt ieder jaar gehouden om meer bekendheid te geven aan de ziekte en mensen te waarschuwen voor de gevaren van een tekenbeet.

Ook in Dordrecht komen de diertjes veelvuldig voor. Niet alleen in bosgebieden, zo weet ook boswachter Jacques van der Neut. Ondanks dat hij goed op let is hij al meerdere keren gebeten door een teek. Tot nu toe gelukkig zonder gevolgen. Maar hij wijst regelmatig bezoekers van 'zijn' Biesbosch op de gevaren.

Dat 'De week van de teek' noodzakelijk is, blijkt wel als verslaggever Ron van de Rhee wandelaars in het gebied aanspreekt. Ze nemen niet altijd maatregelen als ze de natuur in gaan. Al heeft een enkeling wel een tekentang in de rugzak zitten.

In 2017 kregen 27.000 de ziekte van Lyme. In totaal gingen ruim 90.000 mensen vorig jaar naar de huisarts nadat ze een tekenbeet ontdekten. Niet iedereen die gebeten wordt, krijgt ook de ziekte van Lyme. Dat gebeurt alleen als de teek besmet is. De ziekte van Lyme kan allerlei klachten veroorzaken, zoals spier- en gewrichtspijnen, vermoeidheid, hartproblemen en neurologische klachten.

Meer informatie over de ziekte van Lyme is te vinden op de site van

Lees ook

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?