gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Dordt oppassen voor teken

Het aantal mensen dat de ziekte van Lyme oploopt als gevolg van een tekenbeet is de laatste 20 jaar verviervoudigd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat laat het RIVM weten aan het begin van 'De week van de teek'. Die wordt ieder jaar gehouden om meer bekendheid te geven aan de ziekte en mensen te waarschuwen voor de gevaren van een tekenbeet.

Ook in Dordrecht komen de diertjes veelvuldig voor. Niet alleen in bosgebieden, zo weet ook boswachter Jacques van der Neut. Ondanks dat hij goed op let is hij al meerdere keren gebeten door een teek. Tot nu toe gelukkig zonder gevolgen. Maar hij wijst regelmatig bezoekers van 'zijn' Biesbosch op de gevaren.

Dat 'De week van de teek' noodzakelijk is, blijkt wel als verslaggever Ron van de Rhee wandelaars in het gebied aanspreekt. Ze nemen niet altijd maatregelen als ze de natuur in gaan. Al heeft een enkeling wel een tekentang in de rugzak zitten.

In 2017 kregen 27.000 de ziekte van Lyme. In totaal gingen ruim 90.000 mensen vorig jaar naar de huisarts nadat ze een tekenbeet ontdekten. Niet iedereen die gebeten wordt, krijgt ook de ziekte van Lyme. Dat gebeurt alleen als de teek besmet is. De ziekte van Lyme kan allerlei klachten veroorzaken, zoals spier- en gewrichtspijnen, vermoeidheid, hartproblemen en neurologische klachten.

Meer informatie over de ziekte van Lyme is te vinden op de site van

Lees ook

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.