gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Dordt oppassen voor teken

Het aantal mensen dat de ziekte van Lyme oploopt als gevolg van een tekenbeet is de laatste 20 jaar verviervoudigd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat laat het RIVM weten aan het begin van 'De week van de teek'. Die wordt ieder jaar gehouden om meer bekendheid te geven aan de ziekte en mensen te waarschuwen voor de gevaren van een tekenbeet.

Ook in Dordrecht komen de diertjes veelvuldig voor. Niet alleen in bosgebieden, zo weet ook boswachter Jacques van der Neut. Ondanks dat hij goed op let is hij al meerdere keren gebeten door een teek. Tot nu toe gelukkig zonder gevolgen. Maar hij wijst regelmatig bezoekers van 'zijn' Biesbosch op de gevaren.

Dat 'De week van de teek' noodzakelijk is, blijkt wel als verslaggever Ron van de Rhee wandelaars in het gebied aanspreekt. Ze nemen niet altijd maatregelen als ze de natuur in gaan. Al heeft een enkeling wel een tekentang in de rugzak zitten.

In 2017 kregen 27.000 de ziekte van Lyme. In totaal gingen ruim 90.000 mensen vorig jaar naar de huisarts nadat ze een tekenbeet ontdekten. Niet iedereen die gebeten wordt, krijgt ook de ziekte van Lyme. Dat gebeurt alleen als de teek besmet is. De ziekte van Lyme kan allerlei klachten veroorzaken, zoals spier- en gewrichtspijnen, vermoeidheid, hartproblemen en neurologische klachten.

Meer informatie over de ziekte van Lyme is te vinden op de site van

Lees ook

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.