Dordrecht, Netherlands

Ook in Dordt oppassen voor teken

Het aantal mensen dat de ziekte van Lyme oploopt als gevolg van een tekenbeet is de laatste 20 jaar verviervoudigd.
Marjolein Vos | 17 april 2018 21:01 | Aangepast op 17 april 2018 21:01
Dat laat het RIVM weten aan het begin van 'De week van de teek'. Die wordt ieder jaar gehouden om meer bekendheid te geven aan de ziekte en mensen te waarschuwen voor de gevaren van een tekenbeet.

Ook in Dordrecht komen de diertjes veelvuldig voor. Niet alleen in bosgebieden, zo weet ook boswachter Jacques van der Neut. Ondanks dat hij goed op let is hij al meerdere keren gebeten door een teek. Tot nu toe gelukkig zonder gevolgen. Maar hij wijst regelmatig bezoekers van 'zijn' Biesbosch op de gevaren.

Dat 'De week van de teek' noodzakelijk is, blijkt wel als verslaggever Ron van de Rhee wandelaars in het gebied aanspreekt. Ze nemen niet altijd maatregelen als ze de natuur in gaan. Al heeft een enkeling wel een tekentang in de rugzak zitten.

In 2017 kregen 27.000 de ziekte van Lyme. In totaal gingen ruim 90.000 mensen vorig jaar naar de huisarts nadat ze een tekenbeet ontdekten. Niet iedereen die gebeten wordt, krijgt ook de ziekte van Lyme. Dat gebeurt alleen als de teek besmet is. De ziekte van Lyme kan allerlei klachten veroorzaken, zoals spier- en gewrichtspijnen, vermoeidheid, hartproblemen en neurologische klachten.

Meer informatie over de ziekte van Lyme is te vinden op de site van

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...