gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Dordt oppassen voor teken

Het aantal mensen dat de ziekte van Lyme oploopt als gevolg van een tekenbeet is de laatste 20 jaar verviervoudigd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat laat het RIVM weten aan het begin van 'De week van de teek'. Die wordt ieder jaar gehouden om meer bekendheid te geven aan de ziekte en mensen te waarschuwen voor de gevaren van een tekenbeet.

Ook in Dordrecht komen de diertjes veelvuldig voor. Niet alleen in bosgebieden, zo weet ook boswachter Jacques van der Neut. Ondanks dat hij goed op let is hij al meerdere keren gebeten door een teek. Tot nu toe gelukkig zonder gevolgen. Maar hij wijst regelmatig bezoekers van 'zijn' Biesbosch op de gevaren.

Dat 'De week van de teek' noodzakelijk is, blijkt wel als verslaggever Ron van de Rhee wandelaars in het gebied aanspreekt. Ze nemen niet altijd maatregelen als ze de natuur in gaan. Al heeft een enkeling wel een tekentang in de rugzak zitten.

In 2017 kregen 27.000 de ziekte van Lyme. In totaal gingen ruim 90.000 mensen vorig jaar naar de huisarts nadat ze een tekenbeet ontdekten. Niet iedereen die gebeten wordt, krijgt ook de ziekte van Lyme. Dat gebeurt alleen als de teek besmet is. De ziekte van Lyme kan allerlei klachten veroorzaken, zoals spier- en gewrichtspijnen, vermoeidheid, hartproblemen en neurologische klachten.

Meer informatie over de ziekte van Lyme is te vinden op de site van

Lees ook

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.