Dordrecht, Netherlands

Ook in Dordt VVD bovenaan

De VVD heeft ook in Dordrecht de meeste stemmen gehaald. De PVV staat op twee. De PvdA verliest bijna 21 procent ten opzichte van de vorige verkiezingen. In tegenstelling tot de landelijke score, is in Dordt vaker op D66 gestemd dan op het CDA.
Peter Tromp | 16 maart 2017 10:17 | Aangepast op 16 maart 2017 10:17
De meeste Dordtenaren stemden woensdag op VVD (18,3%), PVV (15,7%) en D66 (10,2%). SP, CDA en GroenLinks scoren alle drie net iets meer dan 9 procent. De PvdA verloor de meeste stemmen en trekt nog maar één procentpunt meer dan de Christenunie (4,6%).

In Dordrecht gingen meer mensen naar de stembus dan bij de vorige verkiezingen. Maar met 78,9% blijft het net iets achter bij de landelijke opkomst.

Bekijk de verkiezingsuitslag in Dordrecht RTL Nieuws of de voorlopige landelijke bij de NOS.

Lees ook

Nog niet alle auto’s uit gesloten Spuihavengarage

Nog niet iedereen heeft zijn auto uit de Spuihavengarage in Dordrecht gehaald. De garage werd half a...

Foutparkerende fietsers op station worden week lang goede kant op gestuurd

De nieuwe fietsenstalling bij Station Dordrecht wordt nog niet gebruikt zoals bedacht is. Veel fiets...

Automobilist rijdt rond met te donkere ruiten en krijgt fikse boete

Het rondrijden met een te donkere voorruit is een automobilist donderdagavond duur komen te staan. H...

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...