gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Sliedrecht geen duidelijkheid over PFOA

Nog altijd is er weinig duidelijk over de gevolgen van de chemische stof PFOA in het bloed. Ook een informatiebijeenkomst in Sliedrecht kon daar maandagavond geen verandering in brengen. Dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) presenteerde er haar onderzoeksresultaten naar de chemische stof die tot 2012 werd uitgestoot door de Dupont-fabriek in Dordrecht.

Hoogleraar Erik Lebret legde namens het RIVM de bevindingen van het onderzoek uit: de concentraties PFOA in het bloed zijn bij de bewoners in de directe nabijheid van het chemische complex het hoogst. Maar daar houdt de duidelijkheid op. Het zou goed kunnen dat de aanwezigheid van de stof zorgt voor 'milde klachten' als verhoogd cholesterol of een wat lager geboortegewicht dan gebruikelijk. Maar dat kan ook komen door ongezond eten, roken of talloze andere zaken. Lebret: "Daar valt helaas geen duidelijkheid over te geven."

De ongeveer honderd bezoekers hoorden het deels gelaten, deels opstandig aan. "Ik had niet anders verwacht", zei een bezoeker. Hij verwacht niet dat er ooit volledige duidelijkheid zal komen. Volgens een andere bezoeker lijdt zijn humeur niet onder de kwestie. "Ik ben een opgeruimd mens."

Toen de Drechtstedelingen de zaal na ruim een uur verlieten waren er nog steeds meer vragen dan antwoorden. Op één punt waren alle betrokkenen het eens: ze willen graag meer onderzoek.

Lees ook

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.