gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Sliedrecht geen duidelijkheid over PFOA

Nog altijd is er weinig duidelijk over de gevolgen van de chemische stof PFOA in het bloed. Ook een informatiebijeenkomst in Sliedrecht kon daar maandagavond geen verandering in brengen. Dat meldt RTV Rijnmond.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) presenteerde er haar onderzoeksresultaten naar de chemische stof die tot 2012 werd uitgestoot door de Dupont-fabriek in Dordrecht.

Hoogleraar Erik Lebret legde namens het RIVM de bevindingen van het onderzoek uit: de concentraties PFOA in het bloed zijn bij de bewoners in de directe nabijheid van het chemische complex het hoogst. Maar daar houdt de duidelijkheid op. Het zou goed kunnen dat de aanwezigheid van de stof zorgt voor 'milde klachten' als verhoogd cholesterol of een wat lager geboortegewicht dan gebruikelijk. Maar dat kan ook komen door ongezond eten, roken of talloze andere zaken. Lebret: "Daar valt helaas geen duidelijkheid over te geven."

De ongeveer honderd bezoekers hoorden het deels gelaten, deels opstandig aan. "Ik had niet anders verwacht", zei een bezoeker. Hij verwacht niet dat er ooit volledige duidelijkheid zal komen. Volgens een andere bezoeker lijdt zijn humeur niet onder de kwestie. "Ik ben een opgeruimd mens."

Toen de Drechtstedelingen de zaal na ruim een uur verlieten waren er nog steeds meer vragen dan antwoorden. Op één punt waren alle betrokkenen het eens: ze willen graag meer onderzoek.

Lees ook

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.