Dordrecht, Netherlands

Ook op De Fontein een Leerorkest

De kinderen van De Fontein zijn flink aan het repeteren. Vanaf februari zijn de groepen 5 tot en met 8 aan het oefenen om de instrumenten goed onder de knie te krijgen.
Dennis Koorevaar | 6 juli 2018 16:40 | Aangepast op 6 juli 2018 16:40
Iedere vrijdag krijgen de kinderen muziekles. En zo tegen het eind van het schooljaar is het ook tijd om na te denken over het komende schooljaar. Volgends directeur Harry Vos komt hetzelfde concept na de vakantie gewoon terug. De kinderen hebben dan langer de tijd om te oefenen voor de uitvoering aan het eind van het jaar.

Marco Brand vertelt dat ze op twee nieuwe basisscholen ook beginnen met het leerorkest. "Dit zijn de Albatros en de locatie aan de Eddington weg van de John F. Kennedyschool."

Het Leerorkest wordt gesteund door de gemeente. Vandaag kwam Kitty Kruger kijken hoe het in zn werk gaat. Ze ziet kleine groepjes heel fanatiek oefenen, van sommige instrumenten weet ze niet eens de naam. "Wij hadden een blokfluit en een blokje waar we op mochten slaan."

Marco Brand moet wat meer geduld hebben voor aandacht vanuit de gemeente en als het aan Kitty Kruger ligt moet de gemeente het zeker ondersteunen.

Aanstaande woensdag zijn de resultaten te beluisteren vanaf half10 in het Energiehuis.

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...