gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook op De Fontein een Leerorkest

aae6aaf7b0d46ba0cd76ef6a37d4c7e9

De kinderen van De Fontein zijn flink aan het repeteren. Vanaf februari zijn de groepen 5 tot en met 8 aan het oefenen om de instrumenten goed onder de knie te krijgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Iedere vrijdag krijgen de kinderen muziekles. En zo tegen het eind van het schooljaar is het ook tijd om na te denken over het komende schooljaar. Volgends directeur Harry Vos komt hetzelfde concept na de vakantie gewoon terug. De kinderen hebben dan langer de tijd om te oefenen voor de uitvoering aan het eind van het jaar.

Marco Brand vertelt dat ze op twee nieuwe basisscholen ook beginnen met het leerorkest. "Dit zijn de Albatros en de locatie aan de Eddington weg van de John F. Kennedyschool."

Het Leerorkest wordt gesteund door de gemeente. Vandaag kwam Kitty Kruger kijken hoe het in zn werk gaat. Ze ziet kleine groepjes heel fanatiek oefenen, van sommige instrumenten weet ze niet eens de naam. "Wij hadden een blokfluit en een blokje waar we op mochten slaan."

Marco Brand moet wat meer geduld hebben voor aandacht vanuit de gemeente en als het aan Kitty Kruger ligt moet de gemeente het zeker ondersteunen.

Aanstaande woensdag zijn de resultaten te beluisteren vanaf half10 in het Energiehuis.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.