gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook op De Fontein een Leerorkest

aae6aaf7b0d46ba0cd76ef6a37d4c7e9

De kinderen van De Fontein zijn flink aan het repeteren. Vanaf februari zijn de groepen 5 tot en met 8 aan het oefenen om de instrumenten goed onder de knie te krijgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Iedere vrijdag krijgen de kinderen muziekles. En zo tegen het eind van het schooljaar is het ook tijd om na te denken over het komende schooljaar. Volgends directeur Harry Vos komt hetzelfde concept na de vakantie gewoon terug. De kinderen hebben dan langer de tijd om te oefenen voor de uitvoering aan het eind van het jaar.

Marco Brand vertelt dat ze op twee nieuwe basisscholen ook beginnen met het leerorkest. "Dit zijn de Albatros en de locatie aan de Eddington weg van de John F. Kennedyschool."

Het Leerorkest wordt gesteund door de gemeente. Vandaag kwam Kitty Kruger kijken hoe het in zn werk gaat. Ze ziet kleine groepjes heel fanatiek oefenen, van sommige instrumenten weet ze niet eens de naam. "Wij hadden een blokfluit en een blokje waar we op mochten slaan."

Marco Brand moet wat meer geduld hebben voor aandacht vanuit de gemeente en als het aan Kitty Kruger ligt moet de gemeente het zeker ondersteunen.

Aanstaande woensdag zijn de resultaten te beluisteren vanaf half10 in het Energiehuis.

Lees ook

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.