gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook op De Fontein een Leerorkest

aae6aaf7b0d46ba0cd76ef6a37d4c7e9

De kinderen van De Fontein zijn flink aan het repeteren. Vanaf februari zijn de groepen 5 tot en met 8 aan het oefenen om de instrumenten goed onder de knie te krijgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Iedere vrijdag krijgen de kinderen muziekles. En zo tegen het eind van het schooljaar is het ook tijd om na te denken over het komende schooljaar. Volgends directeur Harry Vos komt hetzelfde concept na de vakantie gewoon terug. De kinderen hebben dan langer de tijd om te oefenen voor de uitvoering aan het eind van het jaar.

Marco Brand vertelt dat ze op twee nieuwe basisscholen ook beginnen met het leerorkest. "Dit zijn de Albatros en de locatie aan de Eddington weg van de John F. Kennedyschool."

Het Leerorkest wordt gesteund door de gemeente. Vandaag kwam Kitty Kruger kijken hoe het in zn werk gaat. Ze ziet kleine groepjes heel fanatiek oefenen, van sommige instrumenten weet ze niet eens de naam. "Wij hadden een blokfluit en een blokje waar we op mochten slaan."

Marco Brand moet wat meer geduld hebben voor aandacht vanuit de gemeente en als het aan Kitty Kruger ligt moet de gemeente het zeker ondersteunen.

Aanstaande woensdag zijn de resultaten te beluisteren vanaf half10 in het Energiehuis.

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.