gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook op De Fontein een Leerorkest

aae6aaf7b0d46ba0cd76ef6a37d4c7e9

De kinderen van De Fontein zijn flink aan het repeteren. Vanaf februari zijn de groepen 5 tot en met 8 aan het oefenen om de instrumenten goed onder de knie te krijgen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Iedere vrijdag krijgen de kinderen muziekles. En zo tegen het eind van het schooljaar is het ook tijd om na te denken over het komende schooljaar. Volgends directeur Harry Vos komt hetzelfde concept na de vakantie gewoon terug. De kinderen hebben dan langer de tijd om te oefenen voor de uitvoering aan het eind van het jaar.

Marco Brand vertelt dat ze op twee nieuwe basisscholen ook beginnen met het leerorkest. "Dit zijn de Albatros en de locatie aan de Eddington weg van de John F. Kennedyschool."

Het Leerorkest wordt gesteund door de gemeente. Vandaag kwam Kitty Kruger kijken hoe het in zn werk gaat. Ze ziet kleine groepjes heel fanatiek oefenen, van sommige instrumenten weet ze niet eens de naam. "Wij hadden een blokfluit en een blokje waar we op mochten slaan."

Marco Brand moet wat meer geduld hebben voor aandacht vanuit de gemeente en als het aan Kitty Kruger ligt moet de gemeente het zeker ondersteunen.

Aanstaande woensdag zijn de resultaten te beluisteren vanaf half10 in het Energiehuis.

Lees ook

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.