gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook veel zieke meesters en juffen op Dordtse scholen

Ook scholen in Dordrecht hebben te kampen met zieke leraren. De overkoepelende organisatie van openbare basisscholen OPOD zegt dat er nog geen leerlingen naar huis zijn gestuurd,

Peter Tromp |  | Aangepast op
Ook scholen in Dordrecht hebben te kampen met zieke leraren. De overkoepelende organisatie van openbare basisscholen OPOD zegt dat er nog geen leerlingen naar huis zijn gestuurd. Volgens OPOD is het wel krap. Part-timers draaien extra uren en groepen worden samengevoegd. Op de John F. Kennedyschool in Crabbehof lukt het nog om er een mouw aan te passen. Een leerkracht van een andere locatie van de school kon invallen aan de Bosstraat.


Bij christelijke onderwijsorganisatie H3O zeggen ze geen problemen te hebben. Het ziekteverzuim van leerkrachten zou daar niet hoger liggen dan anders. Maar ze hebben nog geen cijfers.


Bij de Vrije School denken ze dat de ergste problemen voorbij zijn. Ook daar hadden ze de afgelopen weken zieken. Het is opgelost met invalkrachten en het samenvoegen van groepen. Nu zit de conciërge nog ziek thuis.

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf Chipsoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?