gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oorlog, watersnood en coronacrisis, maar Cor en Marry zijn al 65 jaar getrouwd

d78c83250c9c2dde3e3782ce180d150a

Een bijzondere mijlpaal voor Cor Alderliesten en Maartje Kooiman. Het stel gaf elkaar op 17 augustus 1955 het jawoord in het stadhuis van Dordrecht en is sinds maandag dus 65 jaar getrouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De twee hebben elkaar in 1951 ontmoet in het uitgaansgebied van het Bagijnhof en de Voorstraat. Negen jaar later kregen ze een dochter: Anja.

De twee zijn erg sportief: Alderliesten is vaak wandelend te vinden op de Dordtse paden en in het verleden volbracht hij al zes keer de Nijmeegse Vierdaagse en de Elfstedentocht voor wielrenners.

Zijn vrouw Maartje was lid van de scouting en gymvereniging Sparta. Later zette ze haar sportiviteit voor bij de 50 plus-turnclub. Ook maakte ze met vriendinnen veel uitstapjes.

Het 65-jarige huwelijk viel midden in de coronacrisis plaats. Ze wilden een groot feest geven met vrienden en familie, maar helaas kon dit niet. Ze lieten zich niet uit het veld slaan en zo werd het in een kleine familiekring gevierd.

Een mooie dag vol met herinneringen, vinden de twee. Bij het lunchbuffet, dat het alternatief voor het feest was, waren alle kinderen, kleinkinderen en drie achterkleinkinderen aanwezig.

RTV Dordrecht feliciteert Cor Alderliesten en Maartje Kooiman met hun 65-jarige huwelijk en wenst het stel nog veel gelukkige en gezonde jaren toe.

Lees ook

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.