gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oorlog, watersnood en coronacrisis, maar Cor en Marry zijn al 65 jaar getrouwd

d78c83250c9c2dde3e3782ce180d150a

Een bijzondere mijlpaal voor Cor Alderliesten en Maartje Kooiman. Het stel gaf elkaar op 17 augustus 1955 het jawoord in het stadhuis van Dordrecht en is sinds maandag dus 65 jaar getrouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De twee hebben elkaar in 1951 ontmoet in het uitgaansgebied van het Bagijnhof en de Voorstraat. Negen jaar later kregen ze een dochter: Anja.

De twee zijn erg sportief: Alderliesten is vaak wandelend te vinden op de Dordtse paden en in het verleden volbracht hij al zes keer de Nijmeegse Vierdaagse en de Elfstedentocht voor wielrenners.

Zijn vrouw Maartje was lid van de scouting en gymvereniging Sparta. Later zette ze haar sportiviteit voor bij de 50 plus-turnclub. Ook maakte ze met vriendinnen veel uitstapjes.

Het 65-jarige huwelijk viel midden in de coronacrisis plaats. Ze wilden een groot feest geven met vrienden en familie, maar helaas kon dit niet. Ze lieten zich niet uit het veld slaan en zo werd het in een kleine familiekring gevierd.

Een mooie dag vol met herinneringen, vinden de twee. Bij het lunchbuffet, dat het alternatief voor het feest was, waren alle kinderen, kleinkinderen en drie achterkleinkinderen aanwezig.

RTV Dordrecht feliciteert Cor Alderliesten en Maartje Kooiman met hun 65-jarige huwelijk en wenst het stel nog veel gelukkige en gezonde jaren toe.

Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.