gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oorlog, watersnood en coronacrisis, maar Cor en Marry zijn al 65 jaar getrouwd

d78c83250c9c2dde3e3782ce180d150a

Een bijzondere mijlpaal voor Cor Alderliesten en Maartje Kooiman. Het stel gaf elkaar op 17 augustus 1955 het jawoord in het stadhuis van Dordrecht en is sinds maandag dus 65 jaar getrouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De twee hebben elkaar in 1951 ontmoet in het uitgaansgebied van het Bagijnhof en de Voorstraat. Negen jaar later kregen ze een dochter: Anja.

De twee zijn erg sportief: Alderliesten is vaak wandelend te vinden op de Dordtse paden en in het verleden volbracht hij al zes keer de Nijmeegse Vierdaagse en de Elfstedentocht voor wielrenners.

Zijn vrouw Maartje was lid van de scouting en gymvereniging Sparta. Later zette ze haar sportiviteit voor bij de 50 plus-turnclub. Ook maakte ze met vriendinnen veel uitstapjes.

Het 65-jarige huwelijk viel midden in de coronacrisis plaats. Ze wilden een groot feest geven met vrienden en familie, maar helaas kon dit niet. Ze lieten zich niet uit het veld slaan en zo werd het in een kleine familiekring gevierd.

Een mooie dag vol met herinneringen, vinden de twee. Bij het lunchbuffet, dat het alternatief voor het feest was, waren alle kinderen, kleinkinderen en drie achterkleinkinderen aanwezig.

RTV Dordrecht feliciteert Cor Alderliesten en Maartje Kooiman met hun 65-jarige huwelijk en wenst het stel nog veel gelukkige en gezonde jaren toe.

Lees ook

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.