gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oorlog, watersnood en coronacrisis, maar Cor en Marry zijn al 65 jaar getrouwd

d78c83250c9c2dde3e3782ce180d150a

Een bijzondere mijlpaal voor Cor Alderliesten en Maartje Kooiman. Het stel gaf elkaar op 17 augustus 1955 het jawoord in het stadhuis van Dordrecht en is sinds maandag dus 65 jaar getrouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De twee hebben elkaar in 1951 ontmoet in het uitgaansgebied van het Bagijnhof en de Voorstraat. Negen jaar later kregen ze een dochter: Anja.

De twee zijn erg sportief: Alderliesten is vaak wandelend te vinden op de Dordtse paden en in het verleden volbracht hij al zes keer de Nijmeegse Vierdaagse en de Elfstedentocht voor wielrenners.

Zijn vrouw Maartje was lid van de scouting en gymvereniging Sparta. Later zette ze haar sportiviteit voor bij de 50 plus-turnclub. Ook maakte ze met vriendinnen veel uitstapjes.

Het 65-jarige huwelijk viel midden in de coronacrisis plaats. Ze wilden een groot feest geven met vrienden en familie, maar helaas kon dit niet. Ze lieten zich niet uit het veld slaan en zo werd het in een kleine familiekring gevierd.

Een mooie dag vol met herinneringen, vinden de twee. Bij het lunchbuffet, dat het alternatief voor het feest was, waren alle kinderen, kleinkinderen en drie achterkleinkinderen aanwezig.

RTV Dordrecht feliciteert Cor Alderliesten en Maartje Kooiman met hun 65-jarige huwelijk en wenst het stel nog veel gelukkige en gezonde jaren toe.

Lees ook

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.