gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oorlog, watersnood en coronacrisis, maar Cor en Marry zijn al 65 jaar getrouwd

d78c83250c9c2dde3e3782ce180d150a

Een bijzondere mijlpaal voor Cor Alderliesten en Maartje Kooiman. Het stel gaf elkaar op 17 augustus 1955 het jawoord in het stadhuis van Dordrecht en is sinds maandag dus 65 jaar getrouwd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De twee hebben elkaar in 1951 ontmoet in het uitgaansgebied van het Bagijnhof en de Voorstraat. Negen jaar later kregen ze een dochter: Anja.

De twee zijn erg sportief: Alderliesten is vaak wandelend te vinden op de Dordtse paden en in het verleden volbracht hij al zes keer de Nijmeegse Vierdaagse en de Elfstedentocht voor wielrenners.

Zijn vrouw Maartje was lid van de scouting en gymvereniging Sparta. Later zette ze haar sportiviteit voor bij de 50 plus-turnclub. Ook maakte ze met vriendinnen veel uitstapjes.

Het 65-jarige huwelijk viel midden in de coronacrisis plaats. Ze wilden een groot feest geven met vrienden en familie, maar helaas kon dit niet. Ze lieten zich niet uit het veld slaan en zo werd het in een kleine familiekring gevierd.

Een mooie dag vol met herinneringen, vinden de twee. Bij het lunchbuffet, dat het alternatief voor het feest was, waren alle kinderen, kleinkinderen en drie achterkleinkinderen aanwezig.

RTV Dordrecht feliciteert Cor Alderliesten en Maartje Kooiman met hun 65-jarige huwelijk en wenst het stel nog veel gelukkige en gezonde jaren toe.

Lees ook

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.