gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad met Ad

8e8c04dadcc2371eeca1e6eff5a3da5c.jpg

In nieuwe aflevering van 'Op Pad met Ad' praat presentator Ad van den Herik met drie slachtoffers en een partner over de invloed van een herseninfarct op hun leven. Die invloed is enorm, gaat bijvoorbeeld veel verder dan wel of niet meer kunnen autorijden of slapeloosheid, een herseninfarct heeft grote gevolgen voor het werk dat iemand deed, zijn of haar hobby's en relaties.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Het leven van Erica de Winter stond helemaal op zijn kop na een herseninfarct. In maart 2016 voelde ze zich niet lekker na het organiseren van een trouwbeurs, ze dacht aanvankelijk dat ze misschien een evenwichtsstoornis had. 's Avonds had ze nog een afspraak waarbij zoals ze het zelf omschrijft 'helemaal scheef liep'. De volgende ochtend viel ze bij opstaan tegen de verwarming. Ze lag een week in het ziekenhuis en moest een half jaar revalideren in Rijndam. Erica was zich lang niet bewust van wat haar nou was overkomen. "Ben ik nou zo dom, is mijn intelligentie nu verdwenen”, dacht ze de hele tijd. Ze was toen 52 jaar.

Anja Bulté-Dubach werd onwel tijdens het boodschappen doen. Toen ze in ziekenhuis lag en zelf niet kon lopen en drinken dong tot haar door wat ze had. "Ik heb zelf in de zorg gewerkt, maar het is toch anders als het je zelf overkomt", aldus Anja die twee maanden in een revalidatiecentrum verbleef en er lang over heeft gedaan om haar motoriek terug te krijgen. Haar man kreeg later ook herseninfarct.

Ton den Boer werkte in de binnenvaart, hij is gevallen op een schip en naar een ziekenhuis gebracht. Hij verbleef een half jaar in een revalidatiecentrum en is sindsdien thuis. Zijn vrouw Marion den Boer werd mantelzorger, ze moest een hele nieuwe relatie opbouwen met haar man en dat was moeilijk voor beiden. Marion heeft twee boeken over het onderwerp geschreven en geeft lezingen aan mensen met NAH (Niet Aangeboren Hersenletsel) en aan mantelzorgers.

De relatie tussen Erica met haar man is na de haar herseninfarct alleen maar sterker en beter geworden, bovendien vond ze een hele nieuwe levensinvulling. Ze startte met 'Studio Blijmakers', een centrum voor dagbesteding voor mensen met niet aangeboren hersenletsel.

Anja leeft veel bewuster sinds haar herseninfarct, ze mist haar werk wel, maar is ook blij met wat haar overkomen is. Haar leven is rijker geworden, ze doet meer dingen die uit haar zelf komen. In haar nieuwe fijne leven -met beperkingen- komt ze regelmatig op bezoek bij 'Studio Blijmakers'. Tijdens het interview staat ook een van kunstwerken op tafel.

Om meerdere redenen het kijken waard: de nieuwe aflevering van 'Op Pad met Ad', over hoe je je leven weer kan oppakken na een herseninfarct, vanavond en volgende week vrijdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en nu ook al online, hier en op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.