gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad met Ad

8e8c04dadcc2371eeca1e6eff5a3da5c.jpg

In nieuwe aflevering van 'Op Pad met Ad' praat presentator Ad van den Herik met drie slachtoffers en een partner over de invloed van een herseninfarct op hun leven. Die invloed is enorm, gaat bijvoorbeeld veel verder dan wel of niet meer kunnen autorijden of slapeloosheid, een herseninfarct heeft grote gevolgen voor het werk dat iemand deed, zijn of haar hobby's en relaties.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
Het leven van Erica de Winter stond helemaal op zijn kop na een herseninfarct. In maart 2016 voelde ze zich niet lekker na het organiseren van een trouwbeurs, ze dacht aanvankelijk dat ze misschien een evenwichtsstoornis had. 's Avonds had ze nog een afspraak waarbij zoals ze het zelf omschrijft 'helemaal scheef liep'. De volgende ochtend viel ze bij opstaan tegen de verwarming. Ze lag een week in het ziekenhuis en moest een half jaar revalideren in Rijndam. Erica was zich lang niet bewust van wat haar nou was overkomen. "Ben ik nou zo dom, is mijn intelligentie nu verdwenen”, dacht ze de hele tijd. Ze was toen 52 jaar.

Anja Bulté-Dubach werd onwel tijdens het boodschappen doen. Toen ze in ziekenhuis lag en zelf niet kon lopen en drinken dong tot haar door wat ze had. "Ik heb zelf in de zorg gewerkt, maar het is toch anders als het je zelf overkomt", aldus Anja die twee maanden in een revalidatiecentrum verbleef en er lang over heeft gedaan om haar motoriek terug te krijgen. Haar man kreeg later ook herseninfarct.

Ton den Boer werkte in de binnenvaart, hij is gevallen op een schip en naar een ziekenhuis gebracht. Hij verbleef een half jaar in een revalidatiecentrum en is sindsdien thuis. Zijn vrouw Marion den Boer werd mantelzorger, ze moest een hele nieuwe relatie opbouwen met haar man en dat was moeilijk voor beiden. Marion heeft twee boeken over het onderwerp geschreven en geeft lezingen aan mensen met NAH (Niet Aangeboren Hersenletsel) en aan mantelzorgers.

De relatie tussen Erica met haar man is na de haar herseninfarct alleen maar sterker en beter geworden, bovendien vond ze een hele nieuwe levensinvulling. Ze startte met 'Studio Blijmakers', een centrum voor dagbesteding voor mensen met niet aangeboren hersenletsel.

Anja leeft veel bewuster sinds haar herseninfarct, ze mist haar werk wel, maar is ook blij met wat haar overkomen is. Haar leven is rijker geworden, ze doet meer dingen die uit haar zelf komen. In haar nieuwe fijne leven -met beperkingen- komt ze regelmatig op bezoek bij 'Studio Blijmakers'. Tijdens het interview staat ook een van kunstwerken op tafel.

Om meerdere redenen het kijken waard: de nieuwe aflevering van 'Op Pad met Ad', over hoe je je leven weer kan oppakken na een herseninfarct, vanavond en volgende week vrijdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en nu ook al online, hier en op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.