gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad Met Ad met stadsdichter en 'moeilijk mannetje' Juno Rissema

Elke week gaat verslaggever Ad van den Herik op pad om het gesprek aan te gaan met bekende en onbekende Dordtenaren. In deze aflevering van Op Pad Met Ad is stadsdichter Juno Rissema. Vroeger had hij een hekel aan schrijven en hij is dyslectisch. Toch werd hij vorig jaar gekozen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de straten van Dordrecht praten Ad en Juno onder meer over zijn aanstelling als stadsdichter een jaar geleden. “Ik had niet verwacht dat ik zou winnen,” zegt hij. “Ik had een eigenwijze aanpak, de voordracht was afgelast en ik had ongenoegen geuit. Het moest via een video en ik dreigde te stoppen. Ik was best lastig en wilde het zelf regisseren met duidelijke stijlkeuzes. De jury vond het leuk dat ik verder dacht.”

Zijn aanstelling leverde hier een daar wat kritiek op. Mogelijk door de wat ‘rebelse stijl’ van de dichter. “Ik ben al vrij rebels van mezelf dus van de kritiek is het niet erger geworden. Alleen vond ik wel dat ik er iets mee moest doen.”

De stadsdichter omschrijft zichzelf ook wel als een ‘moeilijk mannetje.’ “Ik weet vaak wat ik wil en als het niet gaat zoals ik wil, wordt het niks. Het moet zijn zoals het in mijn hoofd zit. Teleurstelling vind ik vervelend."

Rissema vertelt ook aan Van den Herik wat er van hem verwacht wordt als dichter. “Per jaar maak ik acht gedichten die ergens toegepast kunnen worden. Bijvoorbeeld voor de nieuwjaarsreceptie. En ik heb wat dingen opgezet zoals Dichters voor Dordt.”

De volledige aflevering van Op Pad Met Ad met stadsdichter Juno Rissema is hieronder te bekijken.

Lees ook

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.