gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad Met Ad met stadsdichter en 'moeilijk mannetje' Juno Rissema

Elke week gaat verslaggever Ad van den Herik op pad om het gesprek aan te gaan met bekende en onbekende Dordtenaren. In deze aflevering van Op Pad Met Ad is stadsdichter Juno Rissema. Vroeger had hij een hekel aan schrijven en hij is dyslectisch. Toch werd hij vorig jaar gekozen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de straten van Dordrecht praten Ad en Juno onder meer over zijn aanstelling als stadsdichter een jaar geleden. “Ik had niet verwacht dat ik zou winnen,” zegt hij. “Ik had een eigenwijze aanpak, de voordracht was afgelast en ik had ongenoegen geuit. Het moest via een video en ik dreigde te stoppen. Ik was best lastig en wilde het zelf regisseren met duidelijke stijlkeuzes. De jury vond het leuk dat ik verder dacht.”

Zijn aanstelling leverde hier een daar wat kritiek op. Mogelijk door de wat ‘rebelse stijl’ van de dichter. “Ik ben al vrij rebels van mezelf dus van de kritiek is het niet erger geworden. Alleen vond ik wel dat ik er iets mee moest doen.”

De stadsdichter omschrijft zichzelf ook wel als een ‘moeilijk mannetje.’ “Ik weet vaak wat ik wil en als het niet gaat zoals ik wil, wordt het niks. Het moet zijn zoals het in mijn hoofd zit. Teleurstelling vind ik vervelend."

Rissema vertelt ook aan Van den Herik wat er van hem verwacht wordt als dichter. “Per jaar maak ik acht gedichten die ergens toegepast kunnen worden. Bijvoorbeeld voor de nieuwjaarsreceptie. En ik heb wat dingen opgezet zoals Dichters voor Dordt.”

De volledige aflevering van Op Pad Met Ad met stadsdichter Juno Rissema is hieronder te bekijken.

Lees ook

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”