gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad Met Ad met stadsdichter en 'moeilijk mannetje' Juno Rissema

Elke week gaat verslaggever Ad van den Herik op pad om het gesprek aan te gaan met bekende en onbekende Dordtenaren. In deze aflevering van Op Pad Met Ad is stadsdichter Juno Rissema. Vroeger had hij een hekel aan schrijven en hij is dyslectisch. Toch werd hij vorig jaar gekozen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de straten van Dordrecht praten Ad en Juno onder meer over zijn aanstelling als stadsdichter een jaar geleden. “Ik had niet verwacht dat ik zou winnen,” zegt hij. “Ik had een eigenwijze aanpak, de voordracht was afgelast en ik had ongenoegen geuit. Het moest via een video en ik dreigde te stoppen. Ik was best lastig en wilde het zelf regisseren met duidelijke stijlkeuzes. De jury vond het leuk dat ik verder dacht.”

Zijn aanstelling leverde hier een daar wat kritiek op. Mogelijk door de wat ‘rebelse stijl’ van de dichter. “Ik ben al vrij rebels van mezelf dus van de kritiek is het niet erger geworden. Alleen vond ik wel dat ik er iets mee moest doen.”

De stadsdichter omschrijft zichzelf ook wel als een ‘moeilijk mannetje.’ “Ik weet vaak wat ik wil en als het niet gaat zoals ik wil, wordt het niks. Het moet zijn zoals het in mijn hoofd zit. Teleurstelling vind ik vervelend."

Rissema vertelt ook aan Van den Herik wat er van hem verwacht wordt als dichter. “Per jaar maak ik acht gedichten die ergens toegepast kunnen worden. Bijvoorbeeld voor de nieuwjaarsreceptie. En ik heb wat dingen opgezet zoals Dichters voor Dordt.”

De volledige aflevering van Op Pad Met Ad met stadsdichter Juno Rissema is hieronder te bekijken.

Lees ook

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.