Dordrecht, Netherlands

Op Pad Met Ad met stadsdichter en 'moeilijk mannetje' Juno Rissema

Elke week gaat verslaggever Ad van den Herik op pad om het gesprek aan te gaan met bekende en onbekende Dordtenaren. In deze aflevering van Op Pad Met Ad is stadsdichter Juno Rissema. Vroeger had hij een hekel aan schrijven en hij is dyslectisch. Toch werd hij vorig jaar gekozen.
Vivian Rutte | 18 juni 2021 13:24 | Aangepast op 18 juni 2021 13:24
In de straten van Dordrecht praten Ad en Juno onder meer over zijn aanstelling als stadsdichter een jaar geleden. “Ik had niet verwacht dat ik zou winnen,” zegt hij. “Ik had een eigenwijze aanpak, de voordracht was afgelast en ik had ongenoegen geuit. Het moest via een video en ik dreigde te stoppen. Ik was best lastig en wilde het zelf regisseren met duidelijke stijlkeuzes. De jury vond het leuk dat ik verder dacht.”

Zijn aanstelling leverde hier een daar wat kritiek op. Mogelijk door de wat ‘rebelse stijl’ van de dichter. “Ik ben al vrij rebels van mezelf dus van de kritiek is het niet erger geworden. Alleen vond ik wel dat ik er iets mee moest doen.”

De stadsdichter omschrijft zichzelf ook wel als een ‘moeilijk mannetje.’ “Ik weet vaak wat ik wil en als het niet gaat zoals ik wil, wordt het niks. Het moet zijn zoals het in mijn hoofd zit. Teleurstelling vind ik vervelend."

Rissema vertelt ook aan Van den Herik wat er van hem verwacht wordt als dichter. “Per jaar maak ik acht gedichten die ergens toegepast kunnen worden. Bijvoorbeeld voor de nieuwjaarsreceptie. En ik heb wat dingen opgezet zoals Dichters voor Dordt.”

De volledige aflevering van Op Pad Met Ad met stadsdichter Juno Rissema is hieronder te bekijken.

Lees ook

Persoon uit Beneden-Merwede gered na omslaan bootje

Op de Beneden-Merwede bij Sliedrecht is zaterdagmiddag een klein motorbootje omgeslagen. Een persoon...

Mohamed loopt razendsnelle tijd in zijn eerste hardloopwedstrijd: 'Ik bleef maar inhalen en inhalen'

Zonder trainingsschema of benul van zijn eigen snelheid verscheen hardloper Mohamed Badi (27) afgelo...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondag weer het nieuws van de afgelopen weken doorgenomen. ...

Helikopter met enorme hoepel vliegt boven de streek en dit is de reden

Het zal deze zaterdag ongetwijfeld een bijzonder gezicht zijn. Een helikopter met een enorme hoepel ...