gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad Met Ad met stadsdichter en 'moeilijk mannetje' Juno Rissema

Elke week gaat verslaggever Ad van den Herik op pad om het gesprek aan te gaan met bekende en onbekende Dordtenaren. In deze aflevering van Op Pad Met Ad is stadsdichter Juno Rissema. Vroeger had hij een hekel aan schrijven en hij is dyslectisch. Toch werd hij vorig jaar gekozen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
In de straten van Dordrecht praten Ad en Juno onder meer over zijn aanstelling als stadsdichter een jaar geleden. “Ik had niet verwacht dat ik zou winnen,” zegt hij. “Ik had een eigenwijze aanpak, de voordracht was afgelast en ik had ongenoegen geuit. Het moest via een video en ik dreigde te stoppen. Ik was best lastig en wilde het zelf regisseren met duidelijke stijlkeuzes. De jury vond het leuk dat ik verder dacht.”

Zijn aanstelling leverde hier een daar wat kritiek op. Mogelijk door de wat ‘rebelse stijl’ van de dichter. “Ik ben al vrij rebels van mezelf dus van de kritiek is het niet erger geworden. Alleen vond ik wel dat ik er iets mee moest doen.”

De stadsdichter omschrijft zichzelf ook wel als een ‘moeilijk mannetje.’ “Ik weet vaak wat ik wil en als het niet gaat zoals ik wil, wordt het niks. Het moet zijn zoals het in mijn hoofd zit. Teleurstelling vind ik vervelend."

Rissema vertelt ook aan Van den Herik wat er van hem verwacht wordt als dichter. “Per jaar maak ik acht gedichten die ergens toegepast kunnen worden. Bijvoorbeeld voor de nieuwjaarsreceptie. En ik heb wat dingen opgezet zoals Dichters voor Dordt.”

De volledige aflevering van Op Pad Met Ad met stadsdichter Juno Rissema is hieronder te bekijken.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.