Dordrecht, Netherlands

Op Pad Met Ad op ontdekkingsreis langs Dordtse stembureau’s

Elke week gaat verslaggever Ad van den Herik op pad om het gesprek aan te gaan met bekende en onbekende Dordtenaren. In deze aflevering van Op Pad Met Ad trekt hij langs verschillende stemlokalen in Dordrecht, en brengt natuurlijk ook zelf zijn stem uit.
Vivian Rutte | 19 maart 2021 15:45 | Aangepast op 19 maart 2021 15:45
Ad koos één van de bijzondere stemlocaties uit die Dordrecht dit keer heeft: door de coronamaatregelen waren er extra stembureau’s, waarvan sommige op een bijzondere locatie. Zo kon er gestemd worden in de Watertoren, onder het orgel van de Julianakerk, of bij de speeltuin in het Zeehavenkwartier. Ad koos voor een andere bijzondere locatie, die na maanden dankzij de verkiezingen toch even ‘open’ mocht: Het Energiehuis. “Maar wat ik ga stemmen, dat hou ik voor mezelf.”

Ad ondervraagt in de aflevering verder Dordtenaren die onder meer bij het Stadhuis en de Grote Kerk in de rij staan om nog te gaan stemmen. Bij toeval ontmoet hij kunstenaar Gerhard Lentink, die hij in een eerdere aflevering sprak over zijn ontwerp voor het standbeeld Hanneken van Dordt. Dat de plannen rondom dit beeld op losse schroeven staan, beïnvloedt de keuze van Gerhard niet: “Ik ben een Europeaan, dus ik stem op een Europese partij: Volt. Ik geloof dat je krachten moet bundelen, en over de grens moet kijken.”

Een dame verderop in de rij kiest vanwege het milieu een keertje niet voor SP maar voor GroenLinks: “Dat weegt dit keer zwaarder voor mij, net als de zorg en het onderwijs. Ik werk zelf in de zorg, dus ik ben wel klaar met klappen. Doe mij maar een ophoging!”

En wat stemmen de mensen van de stembureau’s eigenlijk zelf? Dat blijf nog een beetje een mysterie. In de Grote Kerk waren vooral de stemwijzers doorslaggevend voor het personeel van de stembureau’s. “Ik mag dit jaar voor het eerst stemmen, maar ik twijfel nog steeds. Alle partijen hebben weer verschillende goede punten, maar niets is doorslaggevend voor mij.” De uitslag is natuurlijk inmiddels bekend, maar wie meer wil zien van hoe Dordt de verkiezingen heeft beleefd kan vrijdagavond naar Op Pad Met Ad kijken na het nieuws van 18:00.

Lees ook

Bestelbus belandt in sloot na aanrijding met auto

Een bestelbus en een personenauto zijn maandagavond op elkaar gebotst op het Goudenregenplantsoen in...

Onbevoegd werken bij dierenarts: ook hier staan ze aan de operatietafel

Zeker honderd diergeneeskundigen die in Nederlandse dierenklinieken en -ziekenhuizen werken, staan n...

Terugkijken: de eerste speech van Nanning Mol als burgemeester van Dordrecht

Nanning Mol is afgelopen donderdag geïnstalleerd als burgemeester van Dordrecht. RTV Dordrecht was e...

Overvaller slaat vitrines van juwelier met klauwhamer kapot

Verbijstering bij drie medewerkers van een juwelier in Sliedrecht, als een man met een klauwhamer de...

Ziekenhuismedewerkers onderweg naar Roparun, voor velen de laatste keer

Medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis zijn onderweg naar hun veertiende Roparun-avontuur....

245 kilo cocaïne gevonden in bedrijfspand na melding van inbraak

In een bedrijfspand in Papendrecht is dinsdag 245 kilo cocaïne aangetroffen. Dat meldt de politie vr...