gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

56a8794a54413611fd11f111a398c5a0.jpg

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwacht om met Riet Duykers te praten. Zij stopt na 14 jaar als voorzitter van het buurtcentrum in Oud-Krispijn. “Maar ik blijf me op andere manieren inzetten voor eerlijkheid en rechtvaardigheid.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Riet vertelt dat ze altijd al erg bezig is geweest met zich inzetten voor mensen. “Ik ben de dochter van een mijnwerker, en als kind heb ik echt gezien wat inzet betekent.” Ze vertelt dat haar vader, die hard werkte, iedere dag zwaar onder het stof terug kwam van de mijnen. “En destijds kregen mijnwerkers ook geen pensioen “, legt Riet uit. “Dus toen ben ik op twaalfjarige leeftijd met mijn vader langs de deuren gegaan om handtekeningen op te halen om dat te veranderen.” 

Diezelfde passie voor de gemeenschap bracht Riet veertien jaar geleden bij de Buitenwacht. “In een samenleving vol tegenstellingen zoeken wij verbondenheid”, vertelt Riet over de inzet van het buurtcentrum. Ze organiseren veel evenementen, maar bieden ook advies aan mensen die met problemen binnen komen lopen. “Degenen die het het moeilijkst hebben, moeten vaak het meeste regelen, en het is allemaal zo ingewikkeld. Met dat soort vragen helpen wij ook.”  

Ze vertelt wat de naam ‘Buitenwacht' voor haar betekent. “Het gaat om het verbinden van mensen die buiten de samenleving staan, maar ook dat wij moeten waken.” Dit is volgens Riet vooral belangrijk in Oud-Krispijn, waar de Buitenwacht nu al 44 jaar bestaat. “Het is een wijk vol met verschillende soorten mensen die er voor elkaar staan, maar ook echt een wijk met veel armoede. Maar wij proberen uit kracht te werken, niet uit problemen. “ 

Benieuwd naar wat de Buitenwacht allemaal doet en de nieuwe weg die Riet vanaf nu inslaat? Kijk dan naar de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. De uitzending van Op Pad Met Ad zie je vrijdagavond op TV Dordrecht, vanaf 18.00 uur direct na het nieuws, met een herhaling op zondag vanaf 12.00 uur. Of kijk hem nu alvast online.

Lees meer over:

Lees ook

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”