gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbouw kerstmarkt in volle gang

826a6e04e9b89dce9dc20ebc214d2d5a

Vanaf morgen is het weer tijd voor de grootste kerstmarkt van Nederland. Die wordt in de binnenstad gehouden. Er worden tussen de 350 en 400 duizend bezoekers verwacht.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
“Er zijn geen unieke dingen, want de kerstmarkt is in zijn geheel uniek. Nergens in Nederland wordt zo’n evenement gehouden,” vertelt Gerben Baaij. “Het is echt uniek in Nederland dat een hele binnestad wordt omgetoverd voor drie dagen.”

Er is wel een kans dat het zaterdag flink hard gaat waaien. In 2014 is de kerstmarkt al een keer afgelast vanwege het weer. De organisatie doet er alles aan om het evenement door te laten gaan.

“Wij hebben contact met allerlei deskundige weervoorspellers, die weten er allemaal meer vanaf dan de weer-apps. Op basis daarvan nemen we maatregelen voor de veiligheid. Mocht het evenement doorgaan dan kan je er vanuit gaan dat het ook echt veilig is.”

&t=1s

Lees ook

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.