gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbouw kerstmarkt in volle gang

826a6e04e9b89dce9dc20ebc214d2d5a

Vanaf morgen is het weer tijd voor de grootste kerstmarkt van Nederland. Die wordt in de binnenstad gehouden. Er worden tussen de 350 en 400 duizend bezoekers verwacht.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
“Er zijn geen unieke dingen, want de kerstmarkt is in zijn geheel uniek. Nergens in Nederland wordt zo’n evenement gehouden,” vertelt Gerben Baaij. “Het is echt uniek in Nederland dat een hele binnestad wordt omgetoverd voor drie dagen.”

Er is wel een kans dat het zaterdag flink hard gaat waaien. In 2014 is de kerstmarkt al een keer afgelast vanwege het weer. De organisatie doet er alles aan om het evenement door te laten gaan.

“Wij hebben contact met allerlei deskundige weervoorspellers, die weten er allemaal meer vanaf dan de weer-apps. Op basis daarvan nemen we maatregelen voor de veiligheid. Mocht het evenement doorgaan dan kan je er vanuit gaan dat het ook echt veilig is.”

&t=1s

Lees ook

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.