gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbouw kerstmarkt in volle gang

826a6e04e9b89dce9dc20ebc214d2d5a

Vanaf morgen is het weer tijd voor de grootste kerstmarkt van Nederland. Die wordt in de binnenstad gehouden. Er worden tussen de 350 en 400 duizend bezoekers verwacht.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
“Er zijn geen unieke dingen, want de kerstmarkt is in zijn geheel uniek. Nergens in Nederland wordt zo’n evenement gehouden,” vertelt Gerben Baaij. “Het is echt uniek in Nederland dat een hele binnestad wordt omgetoverd voor drie dagen.”

Er is wel een kans dat het zaterdag flink hard gaat waaien. In 2014 is de kerstmarkt al een keer afgelast vanwege het weer. De organisatie doet er alles aan om het evenement door te laten gaan.

“Wij hebben contact met allerlei deskundige weervoorspellers, die weten er allemaal meer vanaf dan de weer-apps. Op basis daarvan nemen we maatregelen voor de veiligheid. Mocht het evenement doorgaan dan kan je er vanuit gaan dat het ook echt veilig is.”

&t=1s

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.