gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbouw kerstmarkt in volle gang

826a6e04e9b89dce9dc20ebc214d2d5a

Vanaf morgen is het weer tijd voor de grootste kerstmarkt van Nederland. Die wordt in de binnenstad gehouden. Er worden tussen de 350 en 400 duizend bezoekers verwacht.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
“Er zijn geen unieke dingen, want de kerstmarkt is in zijn geheel uniek. Nergens in Nederland wordt zo’n evenement gehouden,” vertelt Gerben Baaij. “Het is echt uniek in Nederland dat een hele binnestad wordt omgetoverd voor drie dagen.”

Er is wel een kans dat het zaterdag flink hard gaat waaien. In 2014 is de kerstmarkt al een keer afgelast vanwege het weer. De organisatie doet er alles aan om het evenement door te laten gaan.

“Wij hebben contact met allerlei deskundige weervoorspellers, die weten er allemaal meer vanaf dan de weer-apps. Op basis daarvan nemen we maatregelen voor de veiligheid. Mocht het evenement doorgaan dan kan je er vanuit gaan dat het ook echt veilig is.”

&t=1s

Lees ook

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.