gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst City Swim blijft in Dordrecht

De opbrengst van het zwemevenement 'City Swim to Fight Cancer' blijft dit jaar in Dordrecht. De hele opbrengst gaat naar wetenschappelijk onderzoek naar leukemie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het opgehaalde bedrag van de jaarlijkse zwemactie in de Dordtse havens gaat naar onderzoek om te ontdekken welke patiënten het meest baat hebben bij een nieuwe combinatie medicijnen tegen chronische lymfatische leukemie. Dat is een vorm van bloedkanker. "We hopen dat het meer gaat leven onder Dordtenaren, omdat de opbrengst naar ons eigen ziekenhuis gaat", vertelt Pieter van 't Zelfde, directeur van City Swim Dordrecht.

Anderhalf jaar geleden las Van 't Zelfde dat hematoloog dokter Mark-David Levin geld nodig had voor zijn onderzoek naar leukemie bij het Albert Schweitzer. "Dat is in onze eigen regio. Bovendien zwemmen veel mensen die bij het ziekenhuis werken mee. Het onderzoek moest wel eerst worden goedgekeurd door het KWF. Dat is gebeurd."

In totaal heeft het onderzoek ongeveer 270.000 euro nodig. City Swim Dordrecht hoopt dit jaar 225.000 euro binnen te halen. De rest wordt aangevuld door het KWF.

Voorgaande jaren werd zo'n 200.000 euro opgehaald. Dit geld ging naar de overkoepelende organisatie Fight Cancer, die het geld verdeelde over zes onderzoeken. De Swim to Fight Cancer wordt op zaterdag 26 augustus gehouden.

Lees ook

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

burgemeester ter illustratie AI

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”