gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst City Swim blijft in Dordrecht

De opbrengst van het zwemevenement 'City Swim to Fight Cancer' blijft dit jaar in Dordrecht. De hele opbrengst gaat naar wetenschappelijk onderzoek naar leukemie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het opgehaalde bedrag van de jaarlijkse zwemactie in de Dordtse havens gaat naar onderzoek om te ontdekken welke patiënten het meest baat hebben bij een nieuwe combinatie medicijnen tegen chronische lymfatische leukemie. Dat is een vorm van bloedkanker. "We hopen dat het meer gaat leven onder Dordtenaren, omdat de opbrengst naar ons eigen ziekenhuis gaat", vertelt Pieter van 't Zelfde, directeur van City Swim Dordrecht.

Anderhalf jaar geleden las Van 't Zelfde dat hematoloog dokter Mark-David Levin geld nodig had voor zijn onderzoek naar leukemie bij het Albert Schweitzer. "Dat is in onze eigen regio. Bovendien zwemmen veel mensen die bij het ziekenhuis werken mee. Het onderzoek moest wel eerst worden goedgekeurd door het KWF. Dat is gebeurd."

In totaal heeft het onderzoek ongeveer 270.000 euro nodig. City Swim Dordrecht hoopt dit jaar 225.000 euro binnen te halen. De rest wordt aangevuld door het KWF.

Voorgaande jaren werd zo'n 200.000 euro opgehaald. Dit geld ging naar de overkoepelende organisatie Fight Cancer, die het geld verdeelde over zes onderzoeken. De Swim to Fight Cancer wordt op zaterdag 26 augustus gehouden.

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf Chipsoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?