gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst City Swim blijft in Dordrecht

De opbrengst van het zwemevenement 'City Swim to Fight Cancer' blijft dit jaar in Dordrecht. De hele opbrengst gaat naar wetenschappelijk onderzoek naar leukemie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het opgehaalde bedrag van de jaarlijkse zwemactie in de Dordtse havens gaat naar onderzoek om te ontdekken welke patiënten het meest baat hebben bij een nieuwe combinatie medicijnen tegen chronische lymfatische leukemie. Dat is een vorm van bloedkanker. "We hopen dat het meer gaat leven onder Dordtenaren, omdat de opbrengst naar ons eigen ziekenhuis gaat", vertelt Pieter van 't Zelfde, directeur van City Swim Dordrecht.

Anderhalf jaar geleden las Van 't Zelfde dat hematoloog dokter Mark-David Levin geld nodig had voor zijn onderzoek naar leukemie bij het Albert Schweitzer. "Dat is in onze eigen regio. Bovendien zwemmen veel mensen die bij het ziekenhuis werken mee. Het onderzoek moest wel eerst worden goedgekeurd door het KWF. Dat is gebeurd."

In totaal heeft het onderzoek ongeveer 270.000 euro nodig. City Swim Dordrecht hoopt dit jaar 225.000 euro binnen te halen. De rest wordt aangevuld door het KWF.

Voorgaande jaren werd zo'n 200.000 euro opgehaald. Dit geld ging naar de overkoepelende organisatie Fight Cancer, die het geld verdeelde over zes onderzoeken. De Swim to Fight Cancer wordt op zaterdag 26 augustus gehouden.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.