gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst City Swim blijft in Dordrecht

De opbrengst van het zwemevenement 'City Swim to Fight Cancer' blijft dit jaar in Dordrecht. De hele opbrengst gaat naar wetenschappelijk onderzoek naar leukemie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het opgehaalde bedrag van de jaarlijkse zwemactie in de Dordtse havens gaat naar onderzoek om te ontdekken welke patiënten het meest baat hebben bij een nieuwe combinatie medicijnen tegen chronische lymfatische leukemie. Dat is een vorm van bloedkanker. "We hopen dat het meer gaat leven onder Dordtenaren, omdat de opbrengst naar ons eigen ziekenhuis gaat", vertelt Pieter van 't Zelfde, directeur van City Swim Dordrecht.

Anderhalf jaar geleden las Van 't Zelfde dat hematoloog dokter Mark-David Levin geld nodig had voor zijn onderzoek naar leukemie bij het Albert Schweitzer. "Dat is in onze eigen regio. Bovendien zwemmen veel mensen die bij het ziekenhuis werken mee. Het onderzoek moest wel eerst worden goedgekeurd door het KWF. Dat is gebeurd."

In totaal heeft het onderzoek ongeveer 270.000 euro nodig. City Swim Dordrecht hoopt dit jaar 225.000 euro binnen te halen. De rest wordt aangevuld door het KWF.

Voorgaande jaren werd zo'n 200.000 euro opgehaald. Dit geld ging naar de overkoepelende organisatie Fight Cancer, die het geld verdeelde over zes onderzoeken. De Swim to Fight Cancer wordt op zaterdag 26 augustus gehouden.

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.