gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opbrengst City Swim blijft in Dordrecht

De opbrengst van het zwemevenement 'City Swim to Fight Cancer' blijft dit jaar in Dordrecht. De hele opbrengst gaat naar wetenschappelijk onderzoek naar leukemie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Het opgehaalde bedrag van de jaarlijkse zwemactie in de Dordtse havens gaat naar onderzoek om te ontdekken welke patiënten het meest baat hebben bij een nieuwe combinatie medicijnen tegen chronische lymfatische leukemie. Dat is een vorm van bloedkanker. "We hopen dat het meer gaat leven onder Dordtenaren, omdat de opbrengst naar ons eigen ziekenhuis gaat", vertelt Pieter van 't Zelfde, directeur van City Swim Dordrecht.

Anderhalf jaar geleden las Van 't Zelfde dat hematoloog dokter Mark-David Levin geld nodig had voor zijn onderzoek naar leukemie bij het Albert Schweitzer. "Dat is in onze eigen regio. Bovendien zwemmen veel mensen die bij het ziekenhuis werken mee. Het onderzoek moest wel eerst worden goedgekeurd door het KWF. Dat is gebeurd."

In totaal heeft het onderzoek ongeveer 270.000 euro nodig. City Swim Dordrecht hoopt dit jaar 225.000 euro binnen te halen. De rest wordt aangevuld door het KWF.

Voorgaande jaren werd zo'n 200.000 euro opgehaald. Dit geld ging naar de overkoepelende organisatie Fight Cancer, die het geld verdeelde over zes onderzoeken. De Swim to Fight Cancer wordt op zaterdag 26 augustus gehouden.

Lees ook

bachfestival concert 2024

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

FOTO WEBSITE

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.