Dordrecht, Netherlands

Opbrengst 'Free a girl' Dordrecht 9.700 euro

De actie 'Free a girl' in Dordrecht heeft vooralsnog 9.700 euro opgeleverd. Dat maakte Mary Ruisch bij de afsluiting van de actie, zaterdag om 21.00 uur, tijdens een live-uitzending op DrechtstadFM bekend. Met deze opbrengst kunnen 200 meisjes worden bevrijd.
arjan Verwoerd | 6 juni 2015 20:05 | Aangepast op 6 juni 2015 20:05
De hele afgelopen week heeft deze actie gelopen in en vanuit Khotinsky in het Energiehuis hier in Dordrecht. Dagelijks lieten twee mensen zich, uit solidariteit met, vaak heel jonge, meisjes en jongens die gedwongen worden tot prostitutie, gedurende 12 uur opsluiten in een hele kleine ruimte. Naast deze actie waren er veilingacties en hebben leerlingen van het Da Vinci College allerlei acties uitgevoerd om geld binnen te halen voor dit goede doel.

De opbrengst van deze actie, die tegelijkertijd ook elders in Nederland plaatsvond, zal onder andere worden gebruikt om netwerken die kinderen dwingen tot prostitutie, aan te pakken.

De organisatiegroep is heel tevreden met het resultaat van deze eerste Dordtse editie van dit evenement en geeft aan volgend jaar zeker terug te komen met de actie.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Lees ook

Frustratie en zorgen bij middelbare scholen over brugsluiting: ‘Dit hadden we graag van Rijkswaterstaat zelf gehoord’

De sluiting van twee bruggen over de Beneden Merwede volgend jaar, gaat honderden scholieren raken. ...

Promotiedroom in duigen: 'Dit is best wel zuur'

De verwachtingen waren hoog gespannen, maar het is SV Slikkerveer niet gelukt te promoveren naar de ...

Raad wil nieuwbouw Van der Palmgebied sneller afronden

De Papendrechtse gemeenteraad wil de herontwikkeling van het Van der Palmgebied versnellen. In dit g...

Gokverslaafde overvalt bedrijf om enorme schuld af te lossen: eis 3 jaar cel

Een bewapende man fietst op klaarlichte dag een loods van de Hardinxveldse oud-ijzerhandel Dalm in. ...

'Ouwe Jonges' maken bonje

Het illustere trio ‘Ouwe Jonges’ blikt zondag weer terug op het nieuws van de afgelopen weken. Ad va...

Zondag op TV: ´Rode Lijn Dordrecht´ komt in actie voor Gaza

Verontruste Dordtenaren, maatschappelijke organisaties en vertegenwoordigers van verschillende polit...