Dordrecht, Netherlands

Opbrengst 'Free a girl' Dordrecht 9.700 euro

De actie 'Free a girl' in Dordrecht heeft vooralsnog 9.700 euro opgeleverd. Dat maakte Mary Ruisch bij de afsluiting van de actie, zaterdag om 21.00 uur, tijdens een live-uitzending op DrechtstadFM bekend. Met deze opbrengst kunnen 200 meisjes worden bevrijd.
arjan Verwoerd | 6 juni 2015 20:05 | Aangepast op 6 juni 2015 20:05
De hele afgelopen week heeft deze actie gelopen in en vanuit Khotinsky in het Energiehuis hier in Dordrecht. Dagelijks lieten twee mensen zich, uit solidariteit met, vaak heel jonge, meisjes en jongens die gedwongen worden tot prostitutie, gedurende 12 uur opsluiten in een hele kleine ruimte. Naast deze actie waren er veilingacties en hebben leerlingen van het Da Vinci College allerlei acties uitgevoerd om geld binnen te halen voor dit goede doel.

De opbrengst van deze actie, die tegelijkertijd ook elders in Nederland plaatsvond, zal onder andere worden gebruikt om netwerken die kinderen dwingen tot prostitutie, aan te pakken.

De organisatiegroep is heel tevreden met het resultaat van deze eerste Dordtse editie van dit evenement en geeft aan volgend jaar zeker terug te komen met de actie.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...