Dordrecht, Netherlands

Open archiefdag in Dordrecht

Belangstellenden voor de geschiedenis van Dordrecht konden zaterdag een bezoek brengen aan het Regionaal Archief Dordrecht. Er was een speciaal programma waarin de bezoeker diverse topstukken en historische films konden bekijken. Verder kon er mee worden gedaan aan diverse workshops en presentaties.
Robert van Loon | 16 juni 2018 12:52 | Aangepast op 16 juni 2018 12:52
Dordrecht in de middeleeuwen, zaken van de rechtbank in de 18e eeuw en de strijd tegen het water waren onderdeel van het programma. Diverse deskundigen waren aanwezig om de vragen te beantwoorden.

Het filmprogramma liet een stukje zien van de geschiedenis van Dordrecht, zo is er er een unieke kleurenfilm uit 1953 met beelden van de binnenstad, kermis en de wijken Vogelbuurt en Wielwijk.

Als kers op de taart konden bezoekers stemmen op de Dordtse inzending voor de ´stuk van het jaar verkiezing´. Uit zes stukken konden bezoekers kiezen welk stuk Dordrecht vertegenwoordigd in de landelijke verkiezing.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...

Inaaya Mashal volgt Mees van Veen op als kinderburgemeester Papendrecht

Inaaya Mashal is de nieuwe en daarmee de tweede kinderburgemeester ooit van Papendrecht. Op maandaga...

Dit zijn de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025

Het bioscooppand van filmtheater De Witt is een van de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025. Die ...

Cliënt die gordijn in brand stak in kliniek hoeft niet terug de cel in

De rechtbank heeft een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam veroordeeld tot een celstraf voor he...

Boa's met bodycams: ook deze gemeente rust handhavers ermee uit

Buitengewoon Opsporingsambtenaren (boa's) in Ridderkerk krijgen voortaan een bodycam bij de standaar...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...