gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Open Atelierroute 2019

15d4263c1dd3d4e5f0bccbd6b9b3b3c6

Als u altijd al eens in de werkplaats van een kunstenaar heeft willen rondkijken, kunt u het komend weekend bij de Open Atelierroute Dordrecht doen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Ruim 50 professionele beeldend kunstenaars en vormgevers openen op zaterdag 16 en zondag 17 maart hun deuren voor het publiek. Zij laten hun recentste werk zien en vertellen er over.

Bij Pictura aan de Voorstraat is een route te krijgen die u zelf kunt afleggen. Maar er zijn ook rondleidingen door deskundigen op beide dagen. Die zijn geheel gratis.

Ook vertrekt er op beide dagen om 11.30 uur een (ook weer gratis) bus vanaf Pictura, waarmee u met gids ateliers kunt bezoeken die buiten het centrum liggen. Daarvoor is aanmelden wel nodig, want er kunnen maximaal 20 mensen mee. De excursie duurt drie uur.

Alle gegevens over de rondleidingen zijn te vinden op www.dordrechtsmuseum.nl/openatelier.

De Open Atelierroute is een initiatief van Pictura en het Dordrechts Museum.

Lees ook

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.