gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Open Dag Louterbloemen goed bezocht

De open dag ‘Pets & Pancakes’ van dierenasiel Louterbloemen heeft afgelopen zaterdag een paar honderd bezoekers getrokken.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De open dag ‘Pets & Pancakes’ van dierenasiel Louterbloemen heeft afgelopen zaterdag een paar honderd bezoekers getrokken.

Voor kinderen waren er veel activiteiten georganiseerd, met als hoogtepunt het versieren (en verorberen) van een pannekoek. Was die voor de kinderen gratis, de ouders moesten er wel voor betalen. Samen met de verkoop van broodjes en drankjes en de opbrengst van de bingo ‘s middags leverde dat 844 euro op. Dat bedrag werd door de stichting Dierenlot verdubbeld, zodat bijna 1700 euro kon worden bijgeschreven. Hoe goed dat bedrag ook gebruikt zou kunnen worden voor de nieuwbouwplannen van het asiel, het zal voorlopig weer opgaan aan medische kosten.

Het doel van de dag, aandacht vragen voor asieldieren, is echter ruimschoots behaald.

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.