Gert Jan van der Kolm heeft een duurzaam huis en doet mee aan de eerste duurzame huizenroute in Dordrecht. Wethouder Rik van der Linden kwam afgelopen zaterdag op bezoek.
Redactie Streekomroep | 1 september 2026 23:26
Redactie Streekomroep | 28 augustus 2026 11:09
Redactie Streekomroep | 22 augustus 2026 10:00
Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.
Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.
Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.
De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.
De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.
De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.