gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Zonnepark Amstelwijck: "Binnen twee dagen was het hele pakket aan zonnepanelen weg"

Het idee was leuk: de nieuwe zonneweide in Amstelwijck openen op de langste dag van het jaar, want dan schijnt de zon lekker lang. Het weer was echter wat grauw en winderig. Desondanks openden wethouder Rik van der Linden en directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof, officieel het ruim 60.000 vierkante meter zonnepark met daarop 11.500 zonnepanelen.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Dit voorjaar werd het zonnepark al aangesloten op het elektriciteitsnetwerk en sindsdien kunnen circa 1500 Dordtse huishoudens gebruik maken van deze groenere manier van stroom. ¨We zijn in Dordrecht op allerlei manieren bezig met de energietransitie," vertelt wethouder Rik van der Linden. "We hebben al heel veel projecten met zonnepanelen op het dak en op plekken zoals deze kunnen we zonneweides aanleggen." In dit geval is dat de drukke locatie tussen de snelweg A16, randweg N3 en de spoorwegverbinding tussen Dordrecht en Breda.

Daarnaast is het zonnepark ook voor andere Dordtenaren een aantrekkelijke manier om je geld in te stoppen. "Beter dan op de bank bijvoorbeeld," zegt directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof. "Voor een bedrag van 250 euro zit je daar dan vijftien jaar aan vast met een rendement van 4%."

Volgens de wethouder zijn we goed op weg wat betreft de energietransitie, maar: "Er is nog genoeg te doen. Wij zijn ook aan zet; hoe reis je en wat voor spullen eet je."

Lees ook

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.