gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Zonnepark Amstelwijck: "Binnen twee dagen was het hele pakket aan zonnepanelen weg"

Het idee was leuk: de nieuwe zonneweide in Amstelwijck openen op de langste dag van het jaar, want dan schijnt de zon lekker lang. Het weer was echter wat grauw en winderig. Desondanks openden wethouder Rik van der Linden en directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof, officieel het ruim 60.000 vierkante meter zonnepark met daarop 11.500 zonnepanelen.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Dit voorjaar werd het zonnepark al aangesloten op het elektriciteitsnetwerk en sindsdien kunnen circa 1500 Dordtse huishoudens gebruik maken van deze groenere manier van stroom. ¨We zijn in Dordrecht op allerlei manieren bezig met de energietransitie," vertelt wethouder Rik van der Linden. "We hebben al heel veel projecten met zonnepanelen op het dak en op plekken zoals deze kunnen we zonneweides aanleggen." In dit geval is dat de drukke locatie tussen de snelweg A16, randweg N3 en de spoorwegverbinding tussen Dordrecht en Breda.

Daarnaast is het zonnepark ook voor andere Dordtenaren een aantrekkelijke manier om je geld in te stoppen. "Beter dan op de bank bijvoorbeeld," zegt directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof. "Voor een bedrag van 250 euro zit je daar dan vijftien jaar aan vast met een rendement van 4%."

Volgens de wethouder zijn we goed op weg wat betreft de energietransitie, maar: "Er is nog genoeg te doen. Wij zijn ook aan zet; hoe reis je en wat voor spullen eet je."

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”