gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Zonnepark Amstelwijck: "Binnen twee dagen was het hele pakket aan zonnepanelen weg"

Het idee was leuk: de nieuwe zonneweide in Amstelwijck openen op de langste dag van het jaar, want dan schijnt de zon lekker lang. Het weer was echter wat grauw en winderig. Desondanks openden wethouder Rik van der Linden en directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof, officieel het ruim 60.000 vierkante meter zonnepark met daarop 11.500 zonnepanelen.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Dit voorjaar werd het zonnepark al aangesloten op het elektriciteitsnetwerk en sindsdien kunnen circa 1500 Dordtse huishoudens gebruik maken van deze groenere manier van stroom. ¨We zijn in Dordrecht op allerlei manieren bezig met de energietransitie," vertelt wethouder Rik van der Linden. "We hebben al heel veel projecten met zonnepanelen op het dak en op plekken zoals deze kunnen we zonneweides aanleggen." In dit geval is dat de drukke locatie tussen de snelweg A16, randweg N3 en de spoorwegverbinding tussen Dordrecht en Breda.

Daarnaast is het zonnepark ook voor andere Dordtenaren een aantrekkelijke manier om je geld in te stoppen. "Beter dan op de bank bijvoorbeeld," zegt directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof. "Voor een bedrag van 250 euro zit je daar dan vijftien jaar aan vast met een rendement van 4%."

Volgens de wethouder zijn we goed op weg wat betreft de energietransitie, maar: "Er is nog genoeg te doen. Wij zijn ook aan zet; hoe reis je en wat voor spullen eet je."

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.