gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Zonnepark Amstelwijck: "Binnen twee dagen was het hele pakket aan zonnepanelen weg"

Het idee was leuk: de nieuwe zonneweide in Amstelwijck openen op de langste dag van het jaar, want dan schijnt de zon lekker lang. Het weer was echter wat grauw en winderig. Desondanks openden wethouder Rik van der Linden en directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof, officieel het ruim 60.000 vierkante meter zonnepark met daarop 11.500 zonnepanelen.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Dit voorjaar werd het zonnepark al aangesloten op het elektriciteitsnetwerk en sindsdien kunnen circa 1500 Dordtse huishoudens gebruik maken van deze groenere manier van stroom. ¨We zijn in Dordrecht op allerlei manieren bezig met de energietransitie," vertelt wethouder Rik van der Linden. "We hebben al heel veel projecten met zonnepanelen op het dak en op plekken zoals deze kunnen we zonneweides aanleggen." In dit geval is dat de drukke locatie tussen de snelweg A16, randweg N3 en de spoorwegverbinding tussen Dordrecht en Breda.

Daarnaast is het zonnepark ook voor andere Dordtenaren een aantrekkelijke manier om je geld in te stoppen. "Beter dan op de bank bijvoorbeeld," zegt directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof. "Voor een bedrag van 250 euro zit je daar dan vijftien jaar aan vast met een rendement van 4%."

Volgens de wethouder zijn we goed op weg wat betreft de energietransitie, maar: "Er is nog genoeg te doen. Wij zijn ook aan zet; hoe reis je en wat voor spullen eet je."

Lees ook

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.