gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Zonnepark Amstelwijck: "Binnen twee dagen was het hele pakket aan zonnepanelen weg"

Het idee was leuk: de nieuwe zonneweide in Amstelwijck openen op de langste dag van het jaar, want dan schijnt de zon lekker lang. Het weer was echter wat grauw en winderig. Desondanks openden wethouder Rik van der Linden en directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof, officieel het ruim 60.000 vierkante meter zonnepark met daarop 11.500 zonnepanelen.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Dit voorjaar werd het zonnepark al aangesloten op het elektriciteitsnetwerk en sindsdien kunnen circa 1500 Dordtse huishoudens gebruik maken van deze groenere manier van stroom. ¨We zijn in Dordrecht op allerlei manieren bezig met de energietransitie," vertelt wethouder Rik van der Linden. "We hebben al heel veel projecten met zonnepanelen op het dak en op plekken zoals deze kunnen we zonneweides aanleggen." In dit geval is dat de drukke locatie tussen de snelweg A16, randweg N3 en de spoorwegverbinding tussen Dordrecht en Breda.

Daarnaast is het zonnepark ook voor andere Dordtenaren een aantrekkelijke manier om je geld in te stoppen. "Beter dan op de bank bijvoorbeeld," zegt directeur Duurzame Energie van HVC, Arjan ten Elshof. "Voor een bedrag van 250 euro zit je daar dan vijftien jaar aan vast met een rendement van 4%."

Volgens de wethouder zijn we goed op weg wat betreft de energietransitie, maar: "Er is nog genoeg te doen. Wij zijn ook aan zet; hoe reis je en wat voor spullen eet je."

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.