Dordrecht, Netherlands

Openingsplan voor Nederland: terrassen en winkels weer open

Het kabinet werkt aan een openingsplan voor Nederland. De eerste versoepelingen zouden op 21 april moeten zijn. Dan kunnen terrassen en winkels open. Ook de avondklok zou opgeheven kunnen worden, maar of dat dan al gebeurt is nog niet duidelijk, dat melden verschillende nieuwssites waaronder de NOS en RTL Nieuws.
Vivian Rutte | 8 april 2021 10:36 | Aangepast op 8 april 2021 10:36
Het doel is dat er in de zomer geen coronamaatregelen meer gelden, of alleen de basismaatregelen zoals het houden van anderhalve meter afstand, handen wassen en thuisblijven bij klachten. Het plan is is besproken in de ministeriële Commissie Coronabestrijding en in het veiligheidsberaad met onder andere burgemeesters. Het plan moet nu worden beoordeeld door het OMT (Outbreak Managment Team).


Maatregelen

In het plan om Nederland weer te openen staat dat allereerst de terrassen en winkels kunnen openen. De avondklok zou opgeheven kunnen worden, en het aantal bezoekers dat je thuis kan ontvangen kan worden verruimd van één naar twee personen.

Later zouden het openen van de buitenschoolse opvang en het voortgezet en middelbaar onderwijs aan bod komen. Daarna kan het hoger onderwijs met toegangstesten weer aan de slag.

OMT

Of alles door kan gaan hangt af van het OMT-advies. Volgens een ingewijde van RTL Nieuws kiest het kabinet ervoor eerst alles buiten te openen. "Buiten is er immers veel minder besmettingsgevaar."


Dinsdag 13 april komt demissionair premier Rutte met Hugo de Jonge van Volksgezondheid met een persconferentie waarin naar verwachting de versoepelingen en het openingsplan bekend wordt gemaakt.

Meest gelezen

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Gegil, bloed en duistere muziek: deze speeltuin is tijdens Halloween een griezelige plek

Van versierde pompoenen tot Trick or Treat: speeltuin Stadspolders was tijdens Halloween het toneel ...

Opening Dordtse Spuihavengarage opnieuw uitgesteld

De Spuihavengarage in Dordrecht gaat weken later open dan eerder de bedoeling was. Aanvankelijk zou ...

Rijkswaterstaat voert kentekenonderzoek uit op A16: waar komen bestuurders vandaan?

Rijkswaterstaat voert dinsdag een onderzoek uit naar weggebruik op de A16 tussen Ridderkerk en Hendr...

Dordts raadslid Ruby Pichel splitst van Forum voor Democratie: ‘Ik heb het lang en goed overwogen’

Ruby Pichel heeft besloten om af te splitsen van de partij Forum voor Democratie, die ze tot vorige...

DrechtStadLoop haalt 15 duizend euro op voor sportruimte kankerpatiënten

“Dat de DrechtStadLoop het goed doet, dat is duidelijk”, besluit bestuurslid Maurice Laparlière. Een...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...