Dordrecht, Netherlands

Openingsplan voor Nederland: terrassen en winkels weer open

Het kabinet werkt aan een openingsplan voor Nederland. De eerste versoepelingen zouden op 21 april moeten zijn. Dan kunnen terrassen en winkels open. Ook de avondklok zou opgeheven kunnen worden, maar of dat dan al gebeurt is nog niet duidelijk, dat melden verschillende nieuwssites waaronder de NOS en RTL Nieuws.
Vivian Rutte | 8 april 2021 10:36 | Aangepast op 8 april 2021 10:36
Het doel is dat er in de zomer geen coronamaatregelen meer gelden, of alleen de basismaatregelen zoals het houden van anderhalve meter afstand, handen wassen en thuisblijven bij klachten. Het plan is is besproken in de ministeriële Commissie Coronabestrijding en in het veiligheidsberaad met onder andere burgemeesters. Het plan moet nu worden beoordeeld door het OMT (Outbreak Managment Team).


Maatregelen

In het plan om Nederland weer te openen staat dat allereerst de terrassen en winkels kunnen openen. De avondklok zou opgeheven kunnen worden, en het aantal bezoekers dat je thuis kan ontvangen kan worden verruimd van één naar twee personen.

Later zouden het openen van de buitenschoolse opvang en het voortgezet en middelbaar onderwijs aan bod komen. Daarna kan het hoger onderwijs met toegangstesten weer aan de slag.

OMT

Of alles door kan gaan hangt af van het OMT-advies. Volgens een ingewijde van RTL Nieuws kiest het kabinet ervoor eerst alles buiten te openen. "Buiten is er immers veel minder besmettingsgevaar."


Dinsdag 13 april komt demissionair premier Rutte met Hugo de Jonge van Volksgezondheid met een persconferentie waarin naar verwachting de versoepelingen en het openingsplan bekend wordt gemaakt.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...